reklama

Neměl šanci žít: Místo v náručí držela syna v dlaních

"Toto je příběh Waltera Joshui Fretze, našeho syna, který pro nás znamenal tak moc, přestože byl na světě pouze několik minut." Tak uvádí na svém blogu příběh americká maminka Alexis, jejíž syn se narodil v 19. týdnu těhotenství a neměl šanci na přežití. Srdcervoucí fotografie vzbudily obrovskou odezvu z celého světa. MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Náš syn žil jen 10 dnů: Milovali jsme ho každou vteřinu Porodník říká: Rodíme špatně a nechceme to měnit! Nejmenší a nejdivnější domy světa: Budete závidět!  

Foto: F2photographystudio.com

"Toto je příběh Waltera Joshui Fretze, našeho syna, který pro nás znamenal tak moc, přestože byl na světě pouze několik minut."

Tak uvádí na svém blogu příběh americká maminka Alexis, jejíž syn se narodil předčasněv 19. týdnu těhotenství a neměl šanci na přežití. Srdcervoucí fotografie vzbudily obrovskou odezvu z celého světa.

Pro mě jsou nádherné

"Čtu každou zprávu, která přijde, a jsem za ni vděčná - za ty vlídné, ne za ty ošklivé. Naše fotografie se mohou možná zdát příliš drsné, ale nechtěla jsem se nikoho dotknout. Pro mě jsou nádherné. Svým dětem je můžete ukazovat až po dobrém uvážení, protože přinášejí spoustu otázek," vzkazuje Alexis.

Čtěte také: Náš syn žil jen 10 dnů: Milovali jsme ho každou vteřinu

"Nezveřejňovala jsem náš příběh, abych získala facebookové lajky. Fotky byly publikovány, aby moje nejbližší rodina viděla, jak krásný se náš syn narodil. Vůbec mě nenapadlo, že se jeho snímky tak rozletí do světa. Mrzí mě, když jsem některými lidmi obviňovaná z touhy po slávě nebo z podpory svého obchodu - tak to není. Ti, kdo mě znají, vědí, že věřím v Boha. Moc bych si přála, aby se to všechno nestalo, ale věřím, že to všechno mělo důvod: Sdílet se světem důkaz, jak krásné je dítě, i když se narodí předčasně," dodává.

Den, který nikdo nečekal

Osudný pátek neproběhl zdaleka tak, jak Alexis očekávala. Začala den s tím, že si užije pedikúru s kamarádkou Megan, která se chystala na svatbu, její maminkou a družičkami. Nic ji nebolelo.

Doporučujeme: Skutečný příběh: Nechte mě pohřbít moje dítě!

Pak ale začala trochu krvácet, tak raději pro klid mysli zavolala své porodní asistentce. Rozhodly se, že raději přece jen zajedou na prohlídku do nemocnice, protože při porodu druhé dcery měla Alexis problémy s vcestným lůžkem a bála se, že se tato vážná komplikace může opakovat.

Fotky, které oblétly celý svět:

V poklidu seděla v čekárně, vůbec ji nenapadlo, že by se mohlo něco špatného dít. Nakonec ji poslali na ultrazvuk. "V tu chvíli jsem pocítila dva bolestivé stahy. A pak jsem si uvědomila, že rodím, nedalo se to s ničím splést. Křičela jsem bolestí a strachem, nebyla jsem na to připravená. Nechtěla jsem ještě rodit," popisuje začátek dramatických událostí. "Sestra ani lékař mi ale nevěřili, nejevili vůbec zájem, dokud jsem nezačala silně krvácet. Kontrakce byly silné a skoro bez přestávky. Věděla jsem, že své dítě ztrácím. Když mi praskla voda, skoro jsem už nevnímala."

Byl tak dokonalý...

Walter Joshua Fretz se narodil ve 21:42 hodin. "Mohla jsem sledovat, jak bije jeho srdce. Plakali jsme nad ním oba, můj muž i já. Byl tak dokonalý, náš syn...," vzpomíná maminka.

Přestože lékař na příjmu byl velmi nepříjemný, od chvíle, kdy začala rodit, si Alexis nemohla stěžovat na nedostatek péče ani porozumění. Porodnice ponechala rodině i dost soukromí, aby se s Walterem mohli rozloučit všichni včetně starších sestřiček Michayly a Emmy. "Bylo to pro nás všechny moc těžké. Dokud bilo jeho srdíčko, chovala jsem syna na srdci, potom jsem ho držela v dlaních, počítala prstíky, líbala malou hlavičku... Tyto vzpomínky si ponesu už navždy," přiznává maminka.

Zpočátku žádné fotky nechtěla. "Ale teď jsem velmi ráda, že můj muž nakonec fotoaparát z auta přinesl. Fotky jsou to jediné, co nám po Walterovi zůstalo," uzavírá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Po 11 letech a 20 potratech konečně porodila

Oplodnění v přímém přenosu: Video, které vyráží dech!

Nejmenší a nejdivnější domy světa: Budete závidět!

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama