reklama
 

Po 11 letech a 20 potratech konečně porodila

Skoro každý půlrok přišla Kelly Moseley o miminko. Až po jedenácti šílených letech a dvaceti potratech se jí konečně podařilo přivést na svět syna.

Foto: Profimedia.cz

Skoro každý půlrok přišla o miminko. Až po jedenácti šílených letech a dvaceti potratech se britské mamince Kelly Moseley konečně podařilo přivést na svět dítě, syna Tylera.

Většina žen září štěstím, když se stane maminkou. Pro Kelly je to však neuchopitelný, nádherný zázrak. "Občas se musím štípnout, abych si uvědomila, že to není sen," přiznává v britském deníku The Independent.

Do třetice chlapeček

Sedmatřicetiletá Kelly má z předchozích vztahů dvě dcery. Chtěla však mít dítě s tím správným tátou. Syn, jehož počala se manželem Allanem, je proto pro ni dovršením rodiny. "Tyler je prostě zázrak, po kterém jsme léta toužili. Teprve díky němu jsou naše životy a naše rodina kompletní," říká.

Doporučujeme: Posedlost těhotenstvím - když se moc chce, tak to nejde

"Tolik lidí mi říkalo, že už je čas přestat. Že jsem se už dost natrápila. Ale já jsem to nedokázala. Jednou to prostě vyjít musí,  říkala jsem si - a to mě drželo na nohou. " Její vytrvalost se nakonec vyplatila.

Pomohla jí antimalarika

Jak uvedl deník Daily Mirror, Tyler je zřejmě jediným dítětem na světě, jehož donošení umožnily prášky na úplně jinou nemoc. Gynekolog Hassan Shehata totiž zjistil, že Kelly patří k ženám, jež mají příliš silný imunitní systém. Její buňky napadaly plod, jako by to bylo cizorodé těleso.

Lékaře proto napadlo zkusit nasadit úplně obyčejná, levná antimalarika. Ta obsahují látku zvanou hydroxychlorochin, která mimo jiné dokáže potlačit obranné aktivity organismu.

Užívání léku ovšem nebylo bez rizika. O účinné látce je sice známo, že prostupuje placentou, nicméně k jejímu užívání během těhotenství není dostatek klinicky ověřených údajů. A při větším dávkování hrozí poškození nervového systému plodu a krvácení do jeho sítnice. Lékař proto musel být velmi opatrný při předepisování dávek.

Schovávala bříško, aby nebyla zklamaná

"Plně jsem vložila svůj osud do jeho rukou. Když jsem otěhotněla, neměla jsem odvahu říct to živé duši. Schovávala jsem bříško do volných hávů a od rána do večera trpěla hrozným strachem. Každé ráno jsem se budila s hrůzou, že tento den zase své miminko ztratím," vzpomíná.

Její obavy vůbec nebyly přehnané. Jedenáct let plných potratů se na psychice muselo podepsat. "Pamatuji dlouhé návraty domů v tichu, poté, co došly další špatné zprávy. Viděl jsem, že má Kelly zlomené srdce, a nemohl jsem s tím nic dělat. Nevíte, co v takové chvíli říct. Věděl jsem, jak moc to pro ni znamená. Jakmile se z jednoho potratu otřepala, zkoušeli jsme to znovu," uvedl novopečený tatínek Allan (41).

Příběh se šťastným koncem

Prášky proti malárii zabraly, i když ne na celou dobu těhotenství. Tyler se nakonec narodil předčasně. Na svět přišel císařským řezem už ve 28 týdnu.

Kelly tehdy přijali urgentně do porodnice s příliš vysokým tlakem. Když šla na porodní sál, ještě nemohla tušit, že má vyhráno. "Pořád jsem dokola opakovala - Prosím, nenechejte moje děťátko umřít!" uvedla pro Daily Mirror.

Nenechali. Dnes je chlapci deset měsíců a je zcela zdráv. Moderní medicíně se tak zase jednou povedl malý zázrak.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kdy je na miminko opravdu už pozdě?

Jak správně trestat děti, aby to splnilo účel?

Nejtrapnější první rande: Manžel si mě odčural!

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama