reklama

Nejvíc nenáviděná máma Ameriky: Zavinila smrt dcery

Čas zahojil nejhorší rány. Bolet to ale nepřestane nikdy. Takové jsou pocity Brendy Slaby, maminky, která nechtěně zavinila smrt své dcery. Prošla vlastním peklem, a přežila. Její příběh zachytila Oprah Winfrey.

Foto: YouTube

Čas zahojil nejhorší rány. Bolet to ale nepřestane nikdy. Takové jsou pocity Brendy Slaby, maminky, která nechtěně zavinila smrt své dcery.

Prošla vlastním peklem, a přežila. Její příběh zachytila Oprah Winfrey v roce 2007 ve své show a letos se k němu po sedmi letech vrátila. Jak žije "nejvíc nenáviděná máma Ameriky"? O tom napsal Huffington Post.

Noční můra se naplnila

To ráno 23. srpna 2007 začalo pro Brendu Slaby, maminku dvou holčiček, už v půl šesté. Její každodenní rutina měla ten den jiný průběh. Manžel Gary, který obvykle bral mladší dcerku do školky, musel k zubaři, takže Cecilii vezla ona.

Čtěte také: 10 věcí, kterých v životě budete nejvíc litovat

Vyjížděla už v šest, kdy ve školce bylo ještě zavřeno. Dojela nakoupit koblihy pro učitele, dovezla je do školy, zanesla do sborovny - a pak zapadla do své každodenní rutiny. Pracovala jako školní sekretářka, a tak připravovala podklady pro poradu a věnovala se svým povinnostem. Úplně zapomněla, že to není den jako každý jiný.

Už se pomalu chystala domů na konci hektického odpoledne, když za ní jedna u učitelek přiběhla s hroznou zprávou: Cecilie je v autě. Seděla tam osm hodin v sedmdesátistupňovém horku, bez kapky vody. Noční můra každé mámy se stala skutečností...

Neochránila jsem ji před sebou

"Otevřela jsem dveře auta. Pamatuji na mumlání hlasů okolo. Učitelka, která stála nejblíže, vykřikla. Vzala jsem ji do náručí, a už v tu chvíli jsme věděla, že je mrtvá. Pamatuji, jak jsem ji držela, běžela přes parkoviště a křičela její jméno. Modlila jsem se jako nikdy v životě. Ale věděla jsem, že je to marné," vzpomíná Brenda.

To Brenda sama se nazvala "nejvíc nenáviděnou mámou Ameriky", přestože její manžel ji podpořil a ze smrti dcery ji nikdy neobviňoval. "Není nic horšího, než když se máma snaží celý život ochránit své dítě ode všeho zla ve světě, a nakonec ho nedokáže ochránit sama před sebou," uvedla tehdy v slzách. Od té doby uplynulo sedm let. Jak se jí daří dnes?

Pochyby už navždy

Její život je úplně jiný. S Garym už nežije, i když Ceciliina smrt nebyla důvodem jejich rozvodu. Ani do školy se nedokázala vrátit. Vystudovala a stala se specialistkou na poruchy řeči. Bylo těžké najít školu, kde by si zaměstnali, ale povedlo se.

Zabývá se těžce postiženými dětmi - nemluvícími, autisty. Pomáhá jim vrátit se do života. "Občas mám pocit, jako by Cecilia pracovala mým prostřednictvím. Myslím, že to je správná cesta," říká Brenda.

Už se necítí jako nejvíc nenáviděná máma, o vlastní sebeúctu však musí bojovat každý den znovu. "Pořád mám tam někde vzadu v hlavě pochybnosti, jak jsem mohla dovolit to, co se stalo. O spoustě věcí jako matka pochybuji. Je to pro mě těžké," přiznává.

Veškerý volný čas věnuje starší dceři Allison, díky níž znovu našla sílu žít. "Ona je důvod, proč každý den ráno ještě dokážu vstát," uzavírá Brenda.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Holčička přežila potrat - matka ji teď zbožňuje

Studentům se stýská po socialismu, i když ho nepoznali

Smrt má modrou barvu. Vědci ji viděli

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama