reklama

Moje dcera čeká dítě. Já také

,,Když se menstruace nedostavila, s úlevou jsem si myslela, že už jsem - konečně - v přechodu. Pravdu jsem proto zjistila až za dva měsíce, právě když jsem oslavila 51. narozeniny. Jsem těhotná," napsala nám paní Míla z Benešova.

Foto: Isifa/Thinkstock

"Tohle by mě prostě nenapadlo ani ve snu. Když se menstruace nedostavila, s úlevou jsem si myslela, že už jsem - konečně - v přechodu. Pravdu jsem proto zjistila až za dva měsíce, právě když jsem oslavila 51. narozeniny. Jsem těhotná," napsala nám paní Míla z Benešova.

"A aby toho nebylo dost, dostala jsem k narozeninám dárek od dcery: Zprávu že budu mít vnouče! Oslava se tak rázem zvrhla v komedii jako vystřiženou z temperamentní Itálie. Mluvili jsme jeden přes druhého, šíleně se smáli, trochu plakali a vůbec - byli jsme z toho úplně paf. Vlastně jsme pořád," přiznává.

Čtěte také: Zatajila jsem partnerovi těhotenství a šla na potrat

Její příběh se hodně vymyká z běžného běhu života a ukazuje, že stát se může leccos nečekaného i v nejlepších rodinách. Jako je ta její.

Úplně obyčejná rodina

Kdybyste čekali vybydlený byt a problémovou rodinu, nemohli byste být na větším omylu. Rodina paní Míly bydlí v příjemném domečku v malebné krajině kousek od zámku Konopiště. Když tu před deseti lety zdědili dům po babičce, prodali pražský byt a adaptovali si malý vesnický domek na velmi příjemné bydlení. Paní Míla je výtvarnice a na interiérech je její šikovná ruka hodně znát. Manžel provozuje obchodní firmu. Jediná dcera dokončila bakalářské studium a pracuje jako fyzioterapeutka.

"Poslední roky už Kristýnka doma moc nebydlela a pak se odstěhovala do Prahy definitivně. Sice nám po ní bylo smutno, ale pro náš vztah to znamenalo nový, silný impuls. Už jsme nemuseli být v ložnici potichu, ani jsme ji nemuseli zamykat. Zvykli jsme si doma chodit nazí. Znovu jsme se sblížili a prožívali druhé líbánky," vypráví Míla.

Těžké rozhodování

Zdravotní problémy spojené s přechodem nikdy neměla. "Asi to hodně souvisí s životním stylem - oba s manželem hodně cestujeme, v zimě lyžujeme, v létě jezdíme na kolech. Jsem v dobré fyzické kondici a snad vypadám i o pár let mladší. Prostě pohoda. Posledních deset let mi čas od času bývalo horko, ale to bylo tak všechno. Když jsem přestala menstruovat, nijak mě to netrápilo. Naopak. Bylo to daleko pohodlnější. Konečně jsem se zbavila vložek a tampónů! A po čtvrt roce jsem přestali používat ochranu a prostě si  užívali," přiznává.

Doporučujeme: Stála jsem před babyboxem s miminem a stovkou v kapse

Výsledek na sebe nenechal čekat dlouho... A přinesl krutá dilemata. Nechat si miminko a riskovat, že bude postižené? Nebo jít na interrupci a usnadnit si život?

"Byly to dlouhé a náročné debaty a trvaly celý týden. Snad nikdy jsem svého muže nepoznala lépe - jeho lásku a velkorysost. Dovolit si to můžeme a rozhodnutí je na tobě! Já tě podpořím, ať bude jakékoli. Takové bylo jeho stanovisko. I díky tomu jsem se rozhodla, že si miminko nechám - pokud bude zdravé," říká paní Míla.

S bříšky v osmém měsíci

Novinku chtěli dceři s přítelem sdělit na oslavě matčiných narozenin. Dcera je ovšem předběhla. "Mami, tati, nevím, jak vám to máme říct, tak radši rychle. Čekáme miminko, budete babi a děda," oznámila u slavnostního oběda.

Zaražené mlčení, které následovalo, nečekala. Máminu odpověď už vůbec ne: "Týnko, Petře, moc vám gratulujeme. A taky musíme něco prozradit. Týnko, budeš mít sourozence. Petře, stane se z tebe švagr!" A pak už nastala výše zmíněná situace jako z potřeštěné komedie.

To bylo před půl rokem. Všechny zdravotní prohlídky a testy dopadly dobře. Teď už se máma s dcerou kulí s předporodními bříšky a jen čekají, jestli se napřed vyklube strýc, nebo neteř...

Bláznivý svět, viďte? Zažili jste i vy něco podobného? Se svými zkušenostmi se můžete svěřit ostatním pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Bydlíme v panelákovém 2+kk. Je nás tam pět...

"Těhotný muž" Thomas Beatie se rozvádí. Má tři děti

5 varovných příznaků mrtvice. Poznáte je?

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama