reklama

"Těhotný muž" Thomas Beatie se rozvádí. Má tři děti

Když se Thomas Beatie (40) nechal vyfotit těhotný ve stejné pozici jako Demi Moore, vypukl skandál. Od té doby uplynulo sedm let. Thomas je tátou tří dětí a v současné době se rozvádí. Samozřejmě, že to není ani trochu snadné...

Když se Thomas Beatie (40) objevil v národním časopisu gayů The Advocate, strhl pořádný povyk. Nebyl sice první těhotný muž na světě, byl však určitě jediný, kdo se nechal vyfotit ve stejné pozici jako Demi Moore...

Vousatá tvář dodala těhotenskému bříšku řádný šmrnc, a tak stačilo pouhých 24 hodin, aby kontroverzní snímek oběhl celý svět a vyvolal vášnivou diskusi o tom, jaké těhotenství je normální, a jaké už ne. "Zrůda! Skandál!" I takové byly reakce.

Čtěte také: Nejmladší manželé: Nevěstě byly 3 měsíce, ženichovi rok

Od té doby uplynulo sedm let. Thomas je tátou tří dětí a v současné době se rozvádí. Ale zatímco oženit se na Havaji bylo snadné, rozvést se v Arizoně, kde jsou homosexuální sňatky zakázány, byl zatraceně těžký oříšek. Soudní spor se táhne už dva roky, a teprve teď to vypadá, že k němu skutečně dojde.

Co je normální, a co ne?

Beatie se narodil na Havaji jako krásná holčička. Jmenovala se Tracy Lagondino a jako -náctiletá se stala dokonce modelkou. Mnohem lépe jí však bylo v mužských kalhotách než v dámských střevíčkách. Ani sex s muži ji neokouzlil, třebaže ho vyzkoušela.

Když bylo Tracy 24 let, seznámila se s Nancy, a měla jasno. Díky dávkám mužského hormonu testosteronu se z krasavice Tracy stal fešák Thomas... A z lesbického páru se alespoň na pohled stala běžná dvojice. V roce 2003 se Nancy a Thomas v Honolulu vzali.

Doporučujeme: O čem jsou nejčastěji manželské hádky?

Thomas si však ponechal ženské pohlavní orgány, protože Nancy, sama matka dvou dětí, ze zdravotních důvodů prodělala hysterektomii (chirurgické odstranění dělohy). Otěhotnět tak mohl v této dvojici pouze tatínek, což se také díky umělému oplodnění z dárcovského spermatu stalo. Jeho prostřednictvím přišla na svět nejdřív dcerka Susan Juliette, rok poté syn Austin a následně nejmladší Jensen

Gorilu neukryješ!

"Ukrýt těhotného muže je jako ukrýt čtyřistakilogramovou gorilu," vysvětlil Thomas, proč v roce 2008 ukázal své těhotenské bříško na veřejnosti. "Nancy a já jsme se rozhodli vyprávět náš příběh dřív, než nás někdo předejde." Skandálu se ovšem !nevyhnul. Toto je jen stručný výběr z názorů veřejnosti:

  • Šokující! Neuvěřitelné!
  • Proč se tahle dívka musela změnit v muže? Byla přeci opravdu krásná. Tohle je děsivé! Je to proti Bohu!
  • Je důležité, že byla hezká? Vždyť se necítila šťastná. Proč to někteří lidé nedokáží akcepovat?
  • Je mi jí líto. Zjevně prožívala nějaká vnitřní traumata, ale bohužel nebyla dost silná, aby je překonala. A končí to tímhle tyátrem.
  • Chápu, že to některé lidi může děsit. Pohled na těhotného muže se nám nenabízí každý den.
  • Jakýpak těhotný muž? Je to prostě upravená ženská!

Následovala záplava anonymů, výhrůžky smrtí a tisíce nenávistných komentářů na internetových diskusích. Thomase jako těhotného muže odmítla vzít do péče z náboženských důvodů řada gynekologů. "Nebo prostě odmítali uznat, že jsem muž a že Nancy je má žena," konstatoval.

Podívejte se, jak žila spokojená rodina Beatiových:

Přesto spolu dalších několik let žili Thomas a Nancy s dětmi jako tradiční spokojená rodina. Pak však nastalo odcizení a manželé se přátelsky dohodli na rozvodu. Ale ouha...

Tohle není muž! Ale je to táta...

"Pan Beatie třikrát porodil. Neexistuje žádný důkaz, že je to muž." Takové bylo stanovisko soudu první instance. Přestože oba manželé chtěli být oficiálně rozvedení, soud to dva roky odmítal.

"Tento spor není veden jako Beatie versus Beatie, jde o spor stát Arizona versus lidé, kteří změnili pohlaví," uvedl pro média. "Představte si, jaký dopad to má na naše děti, když právníci tvrdí, že nejsem jejich otec. Ale já jejich táta přece jsem, ať už jsem jakýkoli!"

Po odvolání nakonec soud přede dvěma týdny rozhodl, že má Thomas na rozvod právo. Uznal totiž za právoplatný sňatek na Havaji. "Pan Beatie se oženil jako muž, tak se také může jako muž rozvést!" tak nějak by se dal shrnout hlavní argument soudce.

Hrozila mu polygamie

Dobré rozhodnutí! Kdyby Beatiovi soud oficiálně nerozvedl, mohl by být Thomas po dalším sňatku obviněn z polygamie. Má totiž novou přítelkyni a hodlá se ženit. Chce také další děti a je ochoten v tom zaskočit za svou budoucí ženu, pokud bude potřeba.

Pěkný zmatek, že? Co si o Thomasovi a jeho manželství a rodičovství myslíte vy? O tom můžete diskutovat pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rodinní kostlivci ve skříních slavných

Kamarádka strčila nevěstu do bazénu, ta ochrnula

5 varovných příznaků mrtvice. Poznáte je?

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama