reklama

Kidus interruptus aneb Rodičovská ložnice má mít zámek!

"Byli jsme v nejlepším, když manžela někdo plácnul po holé, kmitající zadnici se slovy: To by stačilo! Pětiletý syn Honzík se šel napít, ale naše radovánky v ložnici ho zlákaly ke změně plánu," vzpomíná Eva, maminka dvou dospívajících dětí.

Foto: Isifa/Thinkstock

"Byli jsme v  nejlepším, když manžela někdo plácnul po holé, kmitající zadnici se slovy: To by stačilo! Náš pětiletý Honzík se šel napít, ale naše radovánky v ložnici ho zlákaly ke změně plánu," vzpomíná Eva, maminka dvou dospívajících dětí. 

"Nevíme, jak dlouho nás pozoroval, ale dobře si vzpomínám, že jsme s manželskými intimnostmi měli na dlouhou dobu vystaráno. Manžel prostě nemohl," přiznává. Jistě není sama, koho její zvědavá ratolest načapala přímo při činu. Jak v této chvíli reagovat?

Čtěte také: Masturbace je fajn, ale ke stolu se nehodí!

Všem rodičům se v této situaci honí hlavou podobné otázky: Ty jsi nezamkl/a dveře? Jak dlouho nás pozoroval? Co všechno viděl? Bude z toho mít trauma? Na co se bude ptát? Jak mu to vysvětlit? Po pravdě, ale přiměřeně věku, šetrně, ale výstižně.

Co je normální?

V naší kulturní oblasti, které se možná právem říká vyspělá civilizace, je pohlavní styk považován za ryze intimní záležitost. Pohlavní styk za asistence nebo účasti dalších osob lze považovat za úchylné jednání. Skupinové sexuální aktivity pak představují jakousi sexuální libůstku, která však může skrývat různá tělesná i psychická nebezpečí.

Tato tolerance však naprosto neplatí pro účast nezletilých osob, tím méně pak vlastních dětí! To se dá hodnotit jako trestný čin ohrožování mravní výchovy mládeže. Záměrná demonstrace soulože pak představuje zvrhlost a sexuální úchylku.

Doporučujeme: Bratr a sestra: Pojď, ukážeme si to!

Jak tedy naložit s náhodnou přítomností dítěte při pohlavním styku rodičů? Jistě není třeba zdůrazňovat, že takové příhody si rodiče sami předem nepřipravují, mohou však nastat i při největší obezřetnosti, dalo by se říci nešťastnou náhodou. Jak potom reagovat?

My si jen hráli!

Všechno pak záleží na věku, respektive rozumových schopnostech dítěte. Kojencům a velmi malým dětem to nevadí, většinou v noci spí, a pokud se rodiče vystříhají hlasitých projevů, nebývá jejich spánek sexuální aktivitou dospělých narušen.

Děti mladšího školního věku však už mají být důrazně poučeny o intimitě rodičovské ložnice a přestoupení tohoto zákazu by se mělo - pochopitelně přiměřeně - trestat. Je jistě záhodno, aby se rodiče v ložnici zamykali. 

A když se dítě nešťastnou náhodou přece jenom stane svědkem rodičovského pohlavního styku? Možná vám to přijde úsměvné, ale prcek, nic netušící o milostném životě dospělých, z toho může mít psychické trauma. Domnívá se totiž, že si rodiče vzájemně ubližují. Tady pak nezbývá než trpělivé vysvětlení, že je to jenom taková hra, že dospělí lidé se takto mazlí a malé děti je při tom musí nechat na pokoji...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ta knížka - no fuj! Jsou na ní nahatí lidé!

 7 překvapivě dobrých výchovných rad od Obamových

Mladý pár si sám postavil krásný dům jen za 2,5 milionu

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama