reklama

7 překvapivě dobrých výchovných rad od Obamových

Prezidentské dcery už vylétají z rodného hnízda, a tak se Michelle a Barack Obamovi rozhodli prozradit, jaké výchovné triky zabíraly na děti u nich doma. Tady jsou...

Barack Obama v objetí své manželky Michelle si užívají vítězné ovace. Chicago
Barack Obama v objetí své manželky Michelle si užívají vítězné ovace. Chicago | Foto: Reuters

"No nazdar! Tito lidé mají soukromé tryskáče, chůvy, kuchařky a minimálně další tucet lidí, kteří pobíhají okolo, aby po nich uklidili a ustlali postel. Jak by mohli radit mně, obyčejnému smrtelníku, něco, co by mělo hlavu a patu?" pomyslela si v duchu novinářka Whitney Barthel, když zjistila, že rady ohledně rodičovství bude dávat americký prezidentský pár.

"Ani se mi nechtělo na ně podívat. Ale jak jsem přelétla kurzorem přes ty řádky, zjistila jsem, že se dobře bavím a že mi vůbec nedělá problém sdílet jejich názory," přiznává na blogu Babycenter.

Holčičky už odrůstají

Když se Ellen DeGeneres ve svém show ptala Baracka Obamy, jak vnímá, že jeho dcery odrůstají, prezident prohlásil: "Mají na mě čím dál méně času. Prostě je nezajímám. Přesto zůstávají fajn, protože mě stále mají rády: Přijdou, poplácají mě po hlavě, dají mi pusu a řeknou - Táto, máme tě moc rády! A celých pět minut si se mnou povídají. A pak na celý víkend zmizí, a mně je po nich smutno."

Doporučujeme: Češi jsou prudérní rodiče! Alespoň podle Švédů

Prezidentské dcery už vylétají z rodného hnízda, a tak se Michelle a Barack Obamovi rozhodli prozradit, jaké výchovné triky zabíraly na děti u nich doma. Tady jsou...

1. Potetuješ se? Já taky!

Varujte je, že budete jejich tetování sdílet s nimi. "Jestli se s přítelem rozhodnete pořídit si stejné tetování, pořídíme si s mámou to samé na stejném místě. A ukážeme na ho YouTube, jako rodinné tetování," varoval táta Barack dceru.

2. Držte je na dlouhé otěži

Poskytněte jim prostor. "Měly tak dlouhé opratě, jak jen dokázaly samy ustát. Připravuji vás pro přebývání na vysokoškolské koleji a pro život vůbec, říkala jsem jim. Měly nezávislost, ale znaly své hranice a hledaly cesty, jak se v nich pohybovat v rámci daných pravidel," prozradila máma Michelle Obama.

3. Neusnadňujte ji to!

Dělejte si z nich legraci, to prostě nesnášejí. "Jsme jako jiní rodiče, baví nás je trochu zlobit. Když jsou mrzuté a zamračené, řeknu - Usměj se, nebo začnu tančit!" říká Michelle Obama. Výsledek: "Mami, hlavně to ne! Cokoli, jen nezkoušej tančit!" brání se dcera a rázem je po špatné náladě.

Doporučujeme: 5 pravidel: Co nesmí rodiče nikdy dělat před dětmi

4. Dejte jim řád

Říká se, že Obamovic děvčata musí psát rodičům dopisy z výletů. Počítač mají o víkendech k dispozici pouze pro domácí úkoly a přes týden mají omezení ohledně sledování televize a telefonování.

5. Jen ať se smějou!

Nechte je, ať vás škádlí. "V naší rodině jsou tři paličaté, silné, vysoké ženy. Když se dokážou dohodnout, nemám proti tomu obranu. Dělají si legraci z mých uší, z toho, že jsem příliš hlasitý nebo z toho, jak se oblékám," přiznává americký prezident.

6. Puška se hodí

Dívčí dospívání může být pro tátu dost náročné. Je dobré, když do ochrany jejich dcer mají co mluvit ozbrojení bodyguardi. Pro chování dospívajících slečen je to přímo požehnání, které by jistě uvítali i mnozí jiní tátové mladičkých krasavic... "Holčičky jsou úžasné, ale nějak rychle mi vyrostly. Dva muži s pistolemi, kteří jsou jim pořád za zády, to je ten pravý důvod, proč chci kandidovat podruhé," žertuje prezident Obama.

7. Nezahazujte se s hňupy!

Slečny Obamovy to s randěním vůbec nemají jednoduché. Mít za tátu nejmocnějšího muže světa mnohé nápadníky spíš odradí. "Nenechejte své dcery chodit s pitomci! Moc bych si přál, aby tuhle radu dali moji rodiče mně. Předem jsem dcery varoval - muž si tě musí vážit a být k tobě laskavý, a ne jen proto, že se bojí mně," radí Barack Obama.

"Skvělé je, že děvčata mají model komunikace v nás dvou s Michelle. Vidí mou lásku i úctu k manželce, takže budou mít vysoká očekávání ohledně svých vlastních vztahů, což mě naplňuje důvěrou do budoucnosti," uzavírá prezident.

zdroj: Blogs.babycenter.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Žárlím na svého muže: Dcera miluje víc tátu, než mě

Má manželství vůbec cenu? Skutečný názor manželů a otců

Krásné, slavné a mrtvé: Ženy s tragickým osudem

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama