reklama

Kam odcházejí oči, když usnu: Nejlepší hlášky batolat

Nabízíme vám prohlášení dětí, která vyvolají úsměv na tváři a zlepší náladu.

Foto: Thinkstock

Dětská fantazie, malá socializace a přirozená nevědomost - to je směsice podmínek, za kterých vznikají půvabná dětská vyjádření, jimiž se budete bavit i po letech.

Jedině malé děti totiž dokážou vymyslet skvělé hlášky, kdy kouzlo nechtěného zazáří v plné kráse. Třeba když tříletý prcek ukáže na obraz Ježíše Krista v kostele a zcela přesvědčeně prohlásí: "Tohle je strejda!"

Odkdy tě mám ráda?

Nabízíme vám prohlášení dětí, která vyvolají úsměv na tváři a rozhodně zlepší náladu. Některá z nich ani nepotřebují kontext, stačí pouhá věta:

  • Maminko, ty krásně voníš! Jako okurkový kompot!
  • Kam odejdou očička, když je tma?
  • Maminko, přesně vím, odkdy tě mám opravdu ráda - od včerejška.
  • Nechci být učitelka! Až vyrostu, budu mořská panna!

Ty moje krávo!

Někdy se naopak budete kontextem skvěle bavit. Třeba když tříletá Natálka spláchla panence hlavu do záchodu, aby viděla, co se stane. "Neboj mami! Tebe miluju a nikdy ti hlavu do záchodu nespláchnu!" znělo její obranné prohlášení, když se maminka doopravdy zlobila.

Doporučujeme: Trapas až na půdu: Maminko, ten pán smrdí!

Ptá se malý syn maminky: "Když člověk umře, tak se promění v prach, viď?" Ano, tak nějak to je, snažila se vykroutit z vážného tématu mamka. "Tak to mi teda pod postelí asi někdo umřel!" uzavřel debatu s vážností svých čtyř let synek.

Jede máma se synkem tramvají. Sedí jí na klíně a ona spokojeně voní k jeho vláskům. "Ty moje telátko," zašeptá mu něžně, jak ji mláděcí vůně zalechtá v nose. "Ty moje krávo!" odpoví prcek láskyplně, neboť si právě vzpomněl na listování leropelem. Zkuste to ale vysvětlit spolucestujícím...

Žekni kujva...

Někdy může vzniknout mylný dojem, že je maminka tak trochu do větru. "Náš rodinný přítel má plnovous, čtyřletá dcera mu říká strejda Krakonoš. S manželkou u nás tak dvakrát do roka přespí a při těchto příležitostech jim přenecháváme ložnici. Několik dní po takovéto návštěvě jela babička s naší holčičkou tramvají a přistoupil vousatý pán. To je strejda Krakonoš! Přece ten, co spí v maminčině posteli! Informovalo malé zlatíčko velmi hlasitě nejen babičku, ale i všechny okolo," napsala nám Zdeňka.

Čtěte také: Tatínek čural do umyvadla aneb Když dítě moc mluví

"Můj tříletý synovec Šimon zazářil hned v prvních dnech  ve školce, po necelém týdnu docházky. Paní učitelce se nedařilo v dětské ložnici zatáhnout roletu, a když už začala být nervózní, ozvalo se z nejbližšího lehátka, samozřejmě od našeho chlapečka: Žekni kujva a pude ti to hned, babička to vždycky taky žíká! Možná se budete divit, ale po celou dobu docházky do školky pak babička odmítala Šimonka vyzvedávat, i když to je její první a nejmilovanější vnuk," vzpomíná Milada.

Máte podobné zážitky i vy? Pobavte jimi ostatní v diskuzi pod článkem!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Už nám konečně nesou to žrádlo aneb Prostořeké děti

Nejtrapnější zdrobněliny a oslovení: Tohle už neříkejte

Poselství z New Yorku: Vyzývavost už se nenosí

 

 

Potřebuju se zpovídat jako člověk, lidi na balkóně sbírám jako Pokémony, říká Třeštík | Video: DVTV
reklama
reklama
reklama