reklama

Už nám konečně nesou to žrádlo aneb Prostořeké děti

Zná to snad každý rodič: Jasný dětský hlásek, který se nese do všech koutů, nevinné oči a prohlášení, za které byste se hanbou propadli... Někdy je na vině batolecí šišlání, častěji však půvabný nedostatek sociální zkušenosti.

Foto: Isifa/Thinkstock

Zná to snad každý rodič: Jasný dětský hlásek, který se nese do všech koutů, nevinné oči a prohlášení, za které byste se hanbou propadli...

Pomiňme zlomyslné dědečky, které učí vnoučky sprostá slova ze sportu - i když vlastně i na ně dojde - bohatě totiž stačí běžné denní situace. Někdy je na vině batolecí šišlání, častěji však půvabný nedostatek sociální zkušenosti.

Čtěte také: Tatínek čural do umyvadla aneb Když dítě moc mluví

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší hlášky z internetu, takové kdy rodičům sice v danou chvíli stékal po zádech studený pot a tváře rudly, ale když na ně vzpomínají teď, velmi dobře se přitom baví. Zasmějte se jejich příběhům s nimi!

Výchovné momenty

My je vychováváme, oni pozorně naslouchají. A pak to nám nebo našemu okolí spočítají způsobem, který vyráží dech...

  • Před mnoha lety na rodinné dovolené jsme dlouho čekali než nám přinesou oběd. Měli jsme slíbeno, že když máme s sebou dvě malé děti, budeme dostávat jídlo mezi prvními. První den se však nezadařilo, a když se konečně mezi dveřmi objevil číšník s plným tácem jídel, náš tříletý syn se postavil na židli a na celou jídelnu hlasitě zaznělo: "Už nám konečně nesou to žrádlo!" Okamžitě si získal sympatie všech hostů a po celou dovolenou pak dostával jídlo mezi prvními.
  • Ptá se malý syn maminky: "Když člověk umře, tak se promění v prach, viď?" Ano, tak nějak to je, snažila se vykroutit z vážného tématu mamka. "Tak to mi teda pod postelí asi někdo umřel!" uzavřel debatu s vážností svých čtyř let synek.
  • Moje sestra perlila jako malá skoro pořád, a v městské dopravě obzvlášť. Třeba když naproti nám seděl potetovaný mladík. Sestřičce byly asi tři roky, soucitně si ho prohlédla a zeptala se maminky: "Mami, ten pán je strašně špinavej, on nemá vanu? A nevezmem ho vykoupat k nám?" Drsný hoch nás sjel skutečně výhružným pohledem...

Doporučujeme: Jak odnaučit děti sprosťačit? Pepřem a feferonkou!

Pindíky a pipinky

Velmi oblíbené téma, které vzhledem k batolecímu zájmu o zkoumání pohlaví a společenskému tabu, jež rodiče sdílejí s ostatními dospělými, poskytuje nepřebernou spoustu možností, jak se hanbou propadnout až do sklepa...

  • Přišla jsem pro Lucinku do školky, seděly jsme na lavičce v šatně a naproti se oblékal Honzík s tatínkem. Honzík si mě prohlížel a říká: "Jé, pjoč máte chjupatý juce? To maminky nemívají, jen tátové, že jo, tati?" Tatínek dělal, že neslyší a pobízel ho, ať se obléká. Já jsem se smála a Honzík trumfoval: "Ale můj táta je má i na bžiše a pinďoulu, a požádně dlouhý!" To už jsem se kácela smíchy, tatínek se snažil být neviditelný, až ho vysvobodil zvonící mobil. Korunu tomu ovšem nasadila moje Lucinka: "Ten Honza je ale popleta, on si snad myslí, že ty máš toho pinďoura taky!"
  • Nějakou dobu jsem měla pohmožděné rameno, což mi neumožňovalo si pravidelně holit podpaží. Když už to konečně šlo, jala jsem se zbavovat chlupů. Synek mě načapal, kouká na porost, který byl zvyklý vídat jen u tatínka, a povídá: "Ploč tam máš tátu? Tobě tam poloste pipík?"

No a slíbení dědečkové na závěr

Trocha lumpáren a hodně zábavy, od toho dědečkové přece jsou! Žádný div, že své vnuky a vnučky s oblibou učí slovíčka, která pak jejich synům a dcerám přinesou nejednu pernou chvilku...

  • Když byly mému synovci čtyři roky, naučil ho můj táta pár pěkných slovíček. Ségra měla obavy, aby prcek nevypustil nějaké to slovíčko z pusy tam, kde by to nebylo nejvhodnější, a tak nastavila pravidlo: Malej směl říkat sprostá slova, jen když se bavil s dědečkem. Jednou se ale asi dva týdny s dědou neviděl a měl zřejmě absťák, protože přišel za ségrou, a povídá jí: "Mamko, normálně, byla tady taková malá černá kočička, a řekla mi: No jdi do p*dele!"
  • Jela jsem se syny někam metrem a náhodou tam přistoupila moje šéfka. Začala na ně cukrovat, a pak chtěla, aby jí řekli nějakou básničku. Spustili dvojhlasně písničku, co je naučil děda: "Včera zpíval Karel Gott, chtělo se mu na záchod, všechny byly obsazený, tak se pos*al do kalhot..."

Také se vám vybavuje podobná příhoda? Pobavte ostatní v diskuzi pod článkem!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Trapas až na půdu: Maminko, ten pán smrdí!

Byla těhotná 46 let, nosila v sobě malou mumii

20 věcí, které jsou lepší než sex

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama