reklama

Jdu zahrabávat mrtvé ptáky aneb Povedené dětské hlášky

Sotva se naučily mluvit, už z nich padají pravé perly. Někdy jsou naše milované děti ve svých prohlášeních neskutečně kruté, někdy nechtěně sprosté, jindy nečekaně vtipné.

Foto: Isifa/Thinkstock

Sotva se naučily mluvit, už z nich padají pravé perly. Někdy jsou naše milované děti ve svých prohlášeních neskutečně kruté, někdy nechtěně sprosté, jindy nečekaně vtipné.

Pokaždé nás pobaví, ale často donutí k zamyšlení. Jejich svérázná optika totiž občas ukazuje svět daleko přesněji, než jak ho vidíme my dospělí se svými předsudky, konvencemi a očekáváním. Pobavte se nevinnými hláškami malých dětí!

Čtěte také: Kameňáky o dětech: Drsné. Neseriózní. Ale vtipné!

 • Sedmiletý syn si vyžádal dvacetikorunu a pak ji hodil  do klobouku hudebníkům na Staroměstském náměstí. Mrzlo, matce bylo zima a chtěla odejít. Dítě se ovšem zabejčilo se slovy: "Nejdu! Ještě jsem si neslyšel, co jsem si zaplatil."
 • Maminka se marně snaží dostat do holčičky zeleninovou polévku. Dítě vytrvale odmítá. "Jestlipak víš, co musíš dělat, abys vyrostla?" ptá se maminka s mentorským očekáváním, že uslyší vytoužené - JÍST. "Mít často narozeniny!" vysvětlí dcera.
 • Barborka nastrojená v růžových šatečkách se chystá ven. Maminka jí říká: "Tobě to sluší, Barunko, jsi jako princezna. A co budeš venku dělat?"
  "Ještě nevím," odpovídá princezna. "Asi zahrabávat mrtvé ptáky."
 • Dvaapůlleté Kamče načůral novorozený bratr při přebalování do kapsičky od flanelové košilky, na kterou byla velmi hrdá, protože ji měla stejnou jako maminka. Po chvíli pláče a vysvětlování odešla za nic netušícím otcem do kuchyně: "Tatínku, taky bys nám načůral do kapsičky, kdybys to nestihl na záchod, když seš kluk?"
 • Pětiletý Daneček sedí v ložnici a vypadá ustaraně. "Ty se mračíš, copak tě trápí?" ptá se ho máma. "Nevím, co uděláme s touhle postelí, až se ožením. Jak se do ní má vejít moje manželka?" dumá chlapec.
 • "Babi, kolik je ti vlastně let?" ptá se pětiletá Kačenka. "Já jsem, holčičko, tak stará, že už si to ani nepamatuji," směje se babička. "Tak to se musíš kouknout na spoďáry, tam je to napsaný!"
 • Pětiletý Martínek sleduje, jak jeho máma kojí jeho malou sestřičku. Zvědavě se ptá: "A mami, proč máš dvě prsa? Je v jednom studený mlíčko a v tom druhým zase teplý?"
 • Julinka má nemocnou maminku, a tak se o ni bude přes víkend starat babička. Sotva k ní holčička dorazí, ptá se babička na maminčino zdraví. "Je pořád nachcípaná, ale ještě nechcípla," hlásí holčička.
 •  "Mám otázky a problémy!" praví vážně tříletá Kamča. "A jaký, Kamilko?" ptá se táta. "Červený a modrý!"
 • Je po večeři. Bylo maso, brambory a k tomu se snědla sklenice okurek. Maminka ukládá děti k spánku, malá Miki ale stále sedí v postýlce a přemýšlí. Zdá se, že má velké starosti: "Maminko, doufám, že nám tatínek neumře!" Dojatá maminka se už nadechuje ke slovům útěchy, když holčička pokračuje: "Kdo by nám potom otvíral sklenky s okurkama?"
 • Alenku bolelo ucho a chtěla si vzít prášek, ale nemohla otevřít lahvičku. Máma jí vysvětlila, že balení má ochranný uzávěr, aby ho Alenka nemohla otevřít a aby se dovnitř dostali jen dospělí. Dívka vykulila oči překvapením: "Jak ta lahvička pozná, že ji otvírám zrovna já?"
 • Maminka jde se svými dvěma holčičkami po ulici a potkají Arabku v burce a černém hábitu. "Hele, mami, tučňák!" prohlásí nadšeně tříletá Anička. "To není tučňák, to je Baba Jaga!" opraví ji zkušeně pětiletá Eliška.
 • Klasická situace: uhoněná maminka, zpocená až za ušima, přebaluje pokakaného Vojtěcha. Ročního synek je jako šídlo, hemží se na podložce, sahá si na pindíka, kterého má také od hovínek, dokonce se mu podaří skopnout plínku, až se bobky rozsypou po koberci. Do toho přijde starší brácha Kryštof se struhadlem, že ty bobky nastrouhá... Nervózní maminka se v tu chvíli pořádně uhodí do ruky o hranu stolu, od srdce zakleje a říká: "Au, to jsem se to praštila do ruky!" A malý Kryštof doplní: "Až se ti z toho vysypaly hovínka, mami!"

zdroj: childcarelounge.com, babiblog.blog.cz, detsky-slovnik.webnode.cz, kafe.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejlepší vtipy o tchyních: Proč ty paní nikdo nemá rád?

Nejkrásnější pražské atrakce - děti tam vydrží hodiny

Koupíme si axolotla! Nejbláznivější domácí mazlíčci

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama