reklama

Nejkrásnější pražské atrakce: Děti tam vydrží hodiny

V první řadě navštívíme Matějskou pouť - jestlipak víte, co je na ní nového? Potom se vydáme do zábavních center a parků, kde mohou děti pátrat v dobrodružných jeskyních, řádit na trampolínách nebo vyzkoušet jízdu na motokáře. A výlet zakončíme návštěvou druhohorních dinosaurů.

Foto: Isifa/Thinkstock

Závrať, příjemné šimrání v břiše, rychlý a neobvyklý pohyb. Pojďte se s dětmi vydat do zábavních center, kde si jde hrát po celý den...

V první řadě navštívíme Matějskou pouť - jestlipak víte, co je na ní nového? Potom se vydáme do zábavních center a parků, kde mohou děti pátrat v dobrodružných jeskyních, řádit na trampolínách nebo vyzkoušet jízdu na motokáře. A výlet zakončíme návštěvou druhohorních dinosaurů. Tak kam zítra vyrazíte?

Klasická, rodinná, matějská

Hlasitá hudba, závrať na kolotoči, práskání vzduchovek ze střelnice, vůně pečených párků, veselý rámus, záplava barev, cukrová vata... Prostě pouť! Ta pražská trvá po celý rok, nicméně v současné době vrcholí a najdete tam nejvíc atrakcí. Letos má totiž matějská pouť jubilejní 50. výročí působení na Pražském výstavišti.

V termínu od 2. března do 21. dubna to bude slavit s plnou parádou a velkým nasazením. Na návštěvníky tu čeká 120 báječných atrakcí. V pondělí 25. března pak proběhne tradiční Den pro postižené děti, děti z dětských domovů a azylových domů, kterým budou veškeré atrakce k dispozici zdarma. Navíc je čeká zábavný doprovodný program u Křižíkovy fontány.

Vstupné:

 • ve všední den 10 Kč
 • o víkendech 25 Kč
 • děti do 120 cm zdarma

Beckiland: divoká dětská džungle

Rodinné zábavní centrum Beckiland sídlí na Zličíně v Praze 5 a zabírá úctyhodnou plochu 6000 čtverečních metrů, pojatých jako divoká džungle. Děti se mohou vyřádit na obřím šplhadle, trampolíně, želatinové sopce nebo v adrenalinovém parku. Čeká je jízda vláčkem a dobrodružná jeskyně. Odvážní malí řidiči mají možnost ukázat svou šikovnost na motokárách. Rodiče pak najdou zázemí v poklidném bistru, kde se dá posedět nad stolní hrou nebo třeba jen s knihou v ruce.

Vstupné:

 • dospělí 190 Kč
 • děti polovic
 • narozeninoví oslavenci a děti do 2 let zdarma

Koala Café: víc než dětské centrum

Velkoryse pojatý loftový prostor bývalé továrny v Praze Hostivaři vyplňuje obří, technická, certifikovaná prolézačka, která podporuje rozvoj fyzických schopností a pohybových dovedností s maximálním důrazem na bezpečnost. Spletitou konstrukce doplňuje množství skluzavek, tobogánů, prolézacích tubusů, překážek ve formě válců, kostek, míčků a sítí - to vše dělá herní konstrukci natolik zajímavou, že dítě v ní bez problémů stráví i několik hodin.

Čtěte také: Legoland, Dinopark, Disneyland - Co všechno tam uvidíte?

Prolézačka má dvě rozdílné části, adekvátní věku a fyzickým schopnostem dětí. Prostor je oddělen od zbytku herny tak, že se v něm dítě může pohybovat zcela samostatně, ale přitom na dohled doprovodu, který sedí v kavárně bezprostředně navazující na herní část. Na utváření interiéru spolupracoval výtvarníka a designér Jakub Štark.

K dispozici je i nekuřácké občerstvení, kde se rodiče mohou v klidu posadit, vypít kávu, přečíst časopis nebo vyřídit potřebnou e-mailovou korespondenci ze svého bezdrátově připojeného notebooku, zatímco si děti hrají.

Vstupné:

 • děti od 3 let 250 Kč
 • děti do 3 let 150 Kč
 • dospělí a děti do 1 roku zdarma

Sloníkov plný atrakcí a hlídacích tet

Herní prostor na ploše 1220 čtverečních metrů najdete v prvním patře obchodního centra Galerie Butovice. Děti tam objeví 2,5 metru vysokou sloní mámu s miminkem, kteří slouží jako prolézačky, a skalní tunel, jímž mohou projíždět na odstrkávadlech a elektrických vozítkách. Na pódiu v centrální části probíhají každou sobotu dětská představení. Nechybí ani trampolína a obří multifunkční prolézačka s tobogánem a skluzavkami, koutek pro miminka, toalety se sprchou a přebalovacím stolem. Okolo herního prostoru jsou umístěny restaurační stolečky, odkud mohou rodiče sledovat své děti při hře. Celý prostor je plný hraček a usměvavých tet, za jejichž hlídání si můžete připlatit.

Vstupné:

 • děti do 2 let 109 Kč
 • děti 2-12 let 169 Kč (po-čt)/189 Kč (pá-ne)
 • dospělí a děti od 12 let zdarma

Dinopark: Vítejte v druhohorách!

V soboru 23. března se po zimní přestávce znovu otevřou brány Dinoparku, umístěného na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze 9. Unikátní expozice provází vývojem života na Zemi. Na návštěvníky čekají věrné makety pravěkých ještěrů a dalších živočichů. Užijí si také atmosféru tajemných druhohor, plnou zvukových a světelných efektů.

Pro děti je pak připraveno velké pískoviště, kde si mohou zahrát na paleontology a za pomoci štětce, lopatky a trpělivosti zkusit v písku najít a rozpoznat kostru obrovského prehistorického tvora. Součástí dinosauří expozice je také 4D kino poskytující iluzi trojrozměrného prostoru. Loni v něm byl největším hitem film s názvem Triceratops - příběh mláděte, které si hledá druha pro přežití v druhohorní divočině.

Dospělí pak ocení unikát světového významu: živou druhohorní rostlina wollemi nobilis, která žila na Zemi už před 175 miliony lety. Tento druh pravěké borovice byl objeven v roce 1994 v australské divočině. Po celém světě roste pouhých 39 exemplářů. Pro botanika představuje setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem.

Vstupné:

 • dospělí 150 Kč
 • děti 3 - 15 let 100 Kč
 • děti do 3 let zdarma

zdroj: praha-levne.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Naučte tancovat mléko aneb Šílené pokusy pro teenagery

Vážné varování: Nesahejte těhotným na břicho!

Koupíme si axolotla! Nejbláznivější domácí mazlíčci

--------------------------------------------------------------------------------

Která zábavní centra vás lákají?

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama