reklama

Nejlepší vtipy o tchyních: Proč ty paní nikdo nemá rád?

Trest za bigamii? Dvě tchyně! To je jen jeden z mnoha. Téma tchyně - toť prostě námět na román, který píše sám život. Může to být tragédie či komedie plná omylů, ale také romantická selanka.

Foto: Isifa/Thinkstock

Trest za bigamii? Dvě tchyně! To je jen jeden z mnoha. Téma tchyně - toť prostě námět na román, který píše sám život. Může to být tragédie či komedie plná omylů, ale také romantická selanka.

Když tchyně bere roli matky či babičky příliš vážně, je zle. Generační odlišnost, potřeba mladých stát na vlastních nohou, jiný životní styl, rozdílné názory na výchovu dětí: to vše představuje hodně výbušný materiál a dává spoustu důvodů k hádkám.

Soužití není možné!

Záleží jen na zúčastněných, jestli je využijí, nebo zda zvítězí tolerance a vzájemná snaha o porozumění. Když se totiž podaří, může vzniknout soužití velmi harmonické a přínosné pro všechny zúčastněné strany. Nebo snad myslíte, že ne? Pak jste na tom jako autoři následujících vtipů...

Doporučujeme: Hitparáda nejstrašnějších tchyní: Skutečné příběhy

Tchyně se rozhodne prověřit, jak moc ji mají zeťové rádi. Přijde k tomu bohatšímu, jakoby omylem spadne do bazénu... A zeť vylítne z baráku a zachrání ji. Ráno se muž probudí, před domem stojí fungl nová oktávka a na ní nápis "S díky od tchyně".
Za týden dojde k druhému, chudšímu zeťovi. Ten bazén nemá, ale pod okny teče řeka. Tchyně do ní skočí a zeť kouká, jak plave po proudu a plave... a plave... Muž jde spát, ráno se probudí, rozleží se mu to v hlavě a říká si - Sakra jsem to ale trouba, taky jsem mohl mít oktávku! Naštvaný vstane a nevěřícně kouká z okna. Před domem stojí fungl nový mercedes a na něm nápis "S díky od tchána".

Vytahují se tři chlapi v hospodě, kdo má váženější příbuzenstvo.
První: "Můj bratranec je biskup a každý mu říká Excelence."
Druhý: "Můj strýc je bankéř a všichni mu říkají pane prezidente."
Třetí: "To nic není, já mám tchyni a každý, kdo ji uvidí, říká Pane Bože!" 

Inzerát: Daruji hada škrtiče, úspěšně prověřený, nutno odmotat z tchyně. 

Pan Novák se pozdě v noci vrátí domů. Tiše se svlékne a vklouzne pod peřinu. Napadne ho, že už dlouho neplnil manželské povinnosti, tak se činní a poté spokojeně usne. Ráno vstane, rozespalý poplácá zachumlanou zadnici a jde do koupelny. Tu vidí, že manželka je ve vaně!
"Co tu děláš?" koktá celý vyjevený
"Co bych tu dělala, koupu se!"
"A můžeš mi říct, kdo je u nás v ložnici?"
"Tys zase zapomněl? Vždyť jsem ti říkala, že přijede maminka!"
Novák vlítne do ložnice, rozsvítí a zařve: "Proč jsi mi neřekla, že jsi to ty?"
"No a co bych ti říkala, když spolu už pět let nemluvíme!"

Čtěte také: Když je babička semetrika, jak ji zvládnout?

Volá chlapík u řeky: "Pomoc, topí se mi manželka, dám tisíc korun za záchranu!" Nikdo se nehlásí, a tak zvýší odměnu na deset tisíc. To už jeden muž do vody skočí a ženu přinese. "Proboha, to je omyl! Vy jste nevylovil ženu, ale tchyni, co byla na lodičce s ní!"
Zachránce zesmutní, sáhne do kapsy pro peněženku a nešťastně se ptá: "Tak kolik jsem dlužen?"

Povídá tchyně zeťovi: "Tady máš sto tisíc korun a dělej, co umíš, ale až umřu, chci mít hrob na Veleslavíně!"
Zeť si vezme peníze a na několik dní se ztratí. Pak přijde a říká tchyni: "Dělej, co umíš, ale pohřeb je zítra."

Jak se bránit zlé tchyni?

  • Netrpte, komunikujte! Maminka samozřejmě zůstává maminkou, ale váš partner i ona musí pochopit, že synek už vyrostl a má nárok na vlastní život.
  • Věřte, že babička to myslí dobře - většinou tomu tak bývá. Promluvte si s tchyní o rozdílných názorech, zkuste se navzájem pochopit a najít kompromis.
  • Buďte shovívavá a dopřejte tchyni trochu rozmazlování. Babičky mají nárok vnoučata maličko rozmazlovat.
  • Buďte milá a zdvořilá. I nesouhlas lze předestřít citlivě.
  • Nezapomeňte ocenit, co všechno pro vás babička dělá - i ona potřebuje čas od času pochválit.
  • Nic nepomáhá? Nezbývá než se postavit na vlastní nohy se všemi důsledky včetně nepohodlí nebo přechodného snížení životní úrovně rodiny.

Křivdíme jim?

Ano, velké většině tchyní, babiček a maminek vtipy křivdí! Spousta z nich jsou totiž milé a vstřícné ženy, vždy připravené pochválit či podat pomocnou ruku. Takové se našim vtipům rády zasmějí spolu s vámi! A vy se s nimi po boku můžete vrhnout na hlasování - Který z vtipů se vám nejvíc líbil? Dejte mu klik na naší anketě!

Máte v zásobě jiný povedený vtip o tchyních? Pobavte jím ostatní čtenáře a napište ho do diskuse pod článkem!

zdroj: vtipy.jirpa.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kameňáky o dětech: Drsné, neseriózní, ale vtipné!

Je mi čtyřicet, ale balím koloušky. No a?

7 důvodů, proč dát v práci výpověď

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama