reklama

Jaké nemoci můžou děti dostat v létě? Víme to!

Jak a co mohou chytit vaše děti v létě? Víme víc!

Holčička spí
Holčička spí | Foto: nocvsuchu.cz

Mysleli jste, že se začátkem léta končí rýma a chřipka u vašich dětí? Máte pocit, že v létě se nemarodí? Bohužel marodí. Víme, které nejčastější nemoci postihují vaše děti v létě.

Existuje celá řada dětských onemocnění, které hrozí vašim ratolestem i v letních měsících. Máme pro vás vybrané ta nejčastější onemocnění, se kterými musíte bojovat i v létě na dovolené.

Chraňte bříška vašich dětí

Cestování na dovolenou s sebou přináší jiné stravování, jiné počasí nebo nechtěné pití vody z bazénu a rybníků. Všechny tyto okolnosti dokážou u vašich dětí vyvolat střevní chřipku. Že nejde o nic vážného? Tak to se pletete. U novorozeňat a kojenců hrozí při střevní chřipce dehydratace. Při příznacích, které trvají déle než 24 hodin, vyhledejte pohotovost nebo příslušného lékaře. Dodávejte léky na zastavení průjmu, zesilte pitný režim a nakupte v lékárně rehydratační roztok.

Copak je to za divnou vyrážku?

Dovolená je plná nástrah. Nadměrné vystavování slunci, slaná nebo chlorovaná voda způsobují alergie nebo podráždění pokožky. Stejně tak si často na dovolené u moře dopřáváme velké množství čerstvého ovoce, které způsobuje nepříjemné kopřivky. Nezapomeňte mít v lékárničce léky na alergii, které problém okamžitě vyřeší.

Angína na vás číhá i v létě

Nachlazení, rýma a kašel snadno přichází i v teplých měsících. Kontrolujte děti, zda netráví hodně času ve studené vodě, nepijí přehnaně ledové nápoje nebo se nekrmí ledovou zmrzlinou. Dokonce mohou děti chytit angínu. V létě jde o virovou záležitost a nelze hned nasadit antibiotika. Tyto léky se špatně snáší i se sluníčkem. Děti postihuje vysoká horečka zhruba na tři dny. Nemoc velmi často po třech dnech ustupuje samovolně.

Pozor na vodní nástrahy

Koupání ve špinavém rybníku nese rizika zánětů spojivek nebo zvukovodu. Takový problém vede až ke zánětu středního ucha. Ujistěte se, že voda, která dětem nateče do uší, zase vyteče. Vodu necháváme samovolně vytéct a nestrkáme do uší prsty. Mohli bychom se poranit a rozjet nechtěné infekce. Dobrý trik, jak vodu dostat ven, je naklonit hlavu a poskakovat.

Vaše oči potrápí chlór, špinavá voda a dokonce i slunce. Nezapomeňte si na dovolenou přibalit oční kapky. V případě, že oko se nezklidňuje, dochází k zarudnutí a většímu množství slzení a vytékání tekutin, vyhledejte v okolí lékaře. Doktor předepíše antibiotické kapky a na noc do oka aplikujete antibiotickou mast.

 

 

reklama
reklama
reklama