reklama

Charita může být zábavná: Jídlo, tanec, chytré dárky

Charita je činnost potřebná, ušlechtilá a chvályhodná. Ale tak trochu nuda. Tak k pomoci bližním přistupuje většina lidí... Jenže charita může být docela zábavná! Lze se jí třeba projíst, protančit nebo koupit věc konkrétní, adresnou, a přitom doopravdy užitečnou. Představujeme vám projekty, kterým věříme a fandíme.

Foto: Isifa/Thinkstock

Charita je činnost potřebná, ušlechtilá a chvályhodná. Ale tak trochu nuda. Prostě budeme hodní a pohladíme své svědomí tím, že před Vánoci upustíme nějakou tu korunu potřebným.

Tak k pomoci bližním přistupuje většina lidí... Jenže charita může být docela zábavná! Lze se jí třeba projíst, protančit nebo koupit věc konkrétní, adresnou, a přitom doopravdy užitečnou. Představujeme vám několik projektů, kterým fandíme, a které tyto požadavky splňují.

Bezpečný porod

Za 800 Kč můžete koupit bezpečný porod nastávající mamince z chudých oblastí Kambodže. Dárkový certifikát má hodnotu zdravotnického materiálu, který jí ho umožní. Nebo byste věnovali raději kozu, krávu, případně školní tabuli? Podobně zajímavé jsou nabídky projektu Skutečný dárek, který už čtvrtým rokem organizuje společnost Člověk v tísni. Jedná se o charitativní e-shop, kterým přispějete na nákup praktického daru pro lidi v některé z nejchudších oblastí Afriky či Asie a umožníte jim, aby se dokázali postavit na vlastní nohy.

Darujte dětem světlo!

Nadační fond Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Přispívá na speciální pomůcky, vodicí psy, osobní asistenty a podporuje zrakově postižené studenty. Jejich pohnuté příběhy najdete zde. Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová. Ke sbírce pro Světlušku se můžete připojit dárcovskou SMS ve tvaru: DMS SVETLUSKA a odeslat ji na číslo 87777. Zaplatíte 30 Kč a Světluška obdrží 27 Kč.

Bezbariérový autobus pro Jedličkův ústav

V Betlémské kapli se 4. prosince od 19 hodin uskuteční adventní koncert. Jeho výtěžek poputuje na bezbariérový autobus pro žáky a studenty Jedličkova ústavu. Na koncertu vystoupí dětský pěvecký sbor Radost Praha a smíšený pěvecký sbor Gaudium Praha. Vstupné je dobrovolné. Přispět můžete vhozením libovolné částky do kasiček umístěných v předsálí kaple či zakoupením některého z dárkových předmětů. Místa na koncert je třeba rezervovat e-mailem na adrese: [email protected]. Na nákup autobusu můžete přispět i zasláním dárcovské SMS na účet Nadace Jedličkova ústavu ve tvaru DMS mezera POJEDTESNAMI na číslo 87 777. Cena jedné zprávy je 30 Kč, Nadace Jedličkova ústavu obdrží 27 Kč.

Taneční exhibice v SaSaZu

V pondělí proběhla v pražském klubu SaSaZu exkluzivní taneční show  6. ročníku charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou. V rámci programu vystoupili Helena Vondráčková, Olga Lounová, Jitka Válková, skupina Holki či Jan Bendig, ale také Alice Bendová, Martin Dejdar, Simona Krainová, Jan Révai, Pavel Zedníček, Heidi Janků, zpěváci z muzikálu Kapka medu pro Verunku a hlavně děti z dětských domovů po celé republice. Organizátorem projektu, který pracuje s dětmi z dětských domovů, je Nadační fond Hanky Kynychové.

Projezte se k ušlechtilosti!

Umožní vám to gastronomický festival Jím pro charitu, který spojuje dobré jídlo s dobrým skutkem. Probíhá od 19. 11. do 19. 12. ve více než 160 restauracích po celé ČR. Stačí rezervovat si na jimprocharitu.cz stůl, a pak už si jen užít výborné jídlo. Někteří šéfkuchaři pro tuto příležitost dokonce připravili speciální charitativní menu. V pražské restauraci Amade je to třeba jelení plec na víně s bramborovými plackami, Magická zahrada vsadila na daňčí guláš s brusinkami a Ambroisie Caffé Restaurant na hovězí flank steak s kaštanovou omáčkou. Za každého usazeného hosta potom věnuje společnost Alakarte 10 Kč na konto Nadačního fondu Kapka naděje, který za vybrané peníze pořídí dětskou hernu na Transplantační jednotce Fakultní nemocnice v Motole. Přispět se dá i bez vidličky a nože, a to na speciální účet 8900188447/2600 zřízený Nadačním fondem Kapka Naděje pod variabilním symbolem 1111.

DD Sázava: Zahrajte si na Ježíška!

Dětský domov v Sázavě je naše srdeční záležitost. Jako společnost Centrum Holdings s ním totiž spolupracujeme již od roku 2005. V současné době tam žije 24 dětí. Nejmladšímu chlapečkovi je teď 5 let a nejstarší slečně 21 let. A všichni se už moc těší na Vánoce. Děti si napíší Ježíškovi za okno a čekají, až si jejich přání odnese. Velké děti si přejí většinou něco hezkého na sebe či nějaký praktický dárek jako povlečení nebo příbory, malé děti mají většinou sny o autech, letadlech a stavebnicích. Prostě běžné sny většiny dětí, rozdíl je jen v tom, že je neplní rodiče, ale sponzoři. Pokud byste se k nám letos chtěli připojit i vy a podpořit děti v jejich zájmech, snech i radostech, máte možnost přispět libovolnou finanční částkou na číslo účtu: 443825319/0800. O aktivitách Dětského domova v Sázavě se můžete dozvědět více na oficiálních stránkách ddsazava.cz.

Jak vidíte, možností pomáhat a přitom se dobře bavit je spousta. Pokud jsme vás ale aspoň trochu inspirovali, budeme rádi. Protože věnovat dárek, který potěší a pomůže, to je dvojnásobná radost!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zabiják pitbull a malé dítě: Neuvěřitelné záběry!

Studentka si zahrávala s duchy - a pak hořce litovala...

Hádáme se každý den - a dělá nám to moc dobře!

 

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama