reklama

Báječné hry pro děti, které vás nic nestojí

Děti si chtějí hrát, ale vám už dochází fantazie? Nabízíme sedm jednoduchých tipů na hry, při kterých si s dětmi užijete spoustu legrace. A navíc vás to nebude stát ani korunu.

Foto: Isifa/Thinkstock

Děti si chtějí hrát, ale vám už dochází fantazie? Nabízíme sedm jednoduchých tipů na hry, při kterých si s dětmi užijete spoustu legrace. A navíc vás to nebude stát ani korunu.

Když využijete fantazii, může se vaše domácnost, obyčejné nádraží nebo městský lesík proměnit v pohádkové místo plné napětí a zábavy.

V zámecké kuchyni

Děti se moc rády patlají ve všem, co má lepkavou, drobivou nebo tekutou konzistenci. Využijte toho a zapojte malého kuchtíka do vaření. Smíchejte hladkou mouku s vodou a dvěma lžícemi oleje (tím docílíte hladkého těsta, které se nebude lepit) a tvarujte kuličky, housky nebo rohlíčky. Chcete-li děti opravdu potěšit, ukažte, jak může jednotlivé výtvory ozdobit kmínem, mákem nebo sezamem.

Další šikovné tipy na dětské hry najdete na Babyweb.cz >>

Větší děti zabaví pečení muffinů. Příprava je velmi snadná, směs na pečení lze koupit hotovou a smíchat s vodou, což zvládne s drobnou pomocí i dvouleté dítě. Obáváte-li se, že pečení muffinů by se u vašeho raubíře setkalo s opovržením, zkuste pizzu. Jako základ vám postačí několik pšeničných tortill, konzerva rajského protlaku, šunka, sýr, kukuřice a cokoli dalšího, co mají malí mlsouni rádi. Přípravu placky nechte v plné režii malého kuchaře nebo kuchařky, vy se ujměte pouze závěrečné fáze, pečení. Pánev s rovným dnem pokapejte olivovým olejem, položte na něj placku a přiklopte pokličkou, pečte asi 3 minutky, než se sýr rozteče.

Doporučujeme: Jak utáhnout dítě na vařené nudli - ověřeno matkami!

Další dobrou zábavou je překvápko na účet někoho jiného. Zapojte svého mrňouse do konspirační teorie, jejíž "obětí" se stanou třeba prarodiče. Kupte potravinovou barvu s oblíbeným odstínem a připravte k nedělnímu obědu zelené knedlíky, fialovou bublaninu nebo modrý puding jako zákusek.

Honzíkova cesta

Děti milují cestování vlakem. Cílovou stanicí může být například vzdálenější dětské hřiště, které dítě nezná, a kde je pro něj spousta nových atrakcí. Opravdovým zážitkem je potom pro děti cesta historickou tramvají, přívozem nebo parníkem. Nezapomeňte na svačinku a oblíbenou dětskou hračku - je dost pravděpodobné, že vás potomek zahrne spoustou otázek, a v dopravních prostředcích strávíte i několik hodin.

Opičí dráha

Vzpomínáte si ještě na hodiny tělocviku? Inspirujte se a postavte si bezpečnou a méně náročnou variantu opičí dráhy třeba v obýváku. Jako prolézačka poslouží stůl a židle, ze sušáku na prádlo se po přehození deky stane tmavý tunel apod. Malé závodníky po každém úspěšném splnění odměňte - nejlépe ovocem, rozinkami, oříšky nebo kouskem kvalitní hořké čokolády. Dbejte na bezpečnost a děti mějte vždy pod dohledem.

Malý pozorovatel

Vezměte děti na letiště, na dostihy na stavbu, na psí cvičák či na okresní fotbalový přebor. Některé děti vydrží pozorovat určité činnosti docela dlouho a vy tak stihnete načerpat nové síly, v klidu vypít kelímek s kávou, vyřídit nezbytné telefony a napsat seznam nákupu.

Kouzelná fazole

I když bydlíte v paneláku, můžete si udělat na okně zahrádku a pozorovat, jak se mají rostlinky k světu. Velmi vděčné jsou v tomto směru fazole, které dobře klíčí a rychle rostou, ale stejně dobře poslouží třeba pažitka, již si pak navíc můžete dát k snídani na chleba.

Vánoce i v létě

Děti milují kouzelnou atmosféru Vánoc a za každé její připomenutí vám budou vděčné. Vyrobte s nimi z barevného papíru pár ozdobiček - papírový řetěz, vějířky, knížečky a ozdobte jimi nějakou pokojovou rostlinu. Zabalte do balicího papíru obyčejné předměty, které máte doma - staré pohlednice, fotky, zapomenuté hračky, houbičky a drátěnky na nádobí. Zatáhněte závěsy, nebo počkejte, až se trochu zešeří, zasedněte spolu s oblíbenými zvířátky ke štědrovečerní tabuli. Dárky pak rozdávejte zvířátkům a dítě nechte, ať rozbaluje - to je totiž na dárcích to nejlepší. Tohle je fajn zábava v situaci, když jsou děti nemocné, ale už nemusí ležet.

Pohádkový les

Vyrazte do přírody na lov lesního skřítka. Nechte pracovat dětskou fantazii a nasbírejte všechno, co podle malého objevitele připomíná pohádkovou bytost. Kamenožrout, Maková panenka, indián, víla Amálka, Křemílek s Vochomůrkou, ježibaba nebo troll - to všechno mohou děti vidět v uschlé větvičce, hromadě šišek, kůře, mechu i suché trávě.

Přineste domů nasbírané poklady a dejte se do díla. Větší děti mohou svou představu pohádkové postavy nejprve namalovat a potom se snažit ji ze svých úlovků vymodelovat. Postačí k tomu kvalitní a rychleschnoucí lepidlo, provázek a šikovné ruce. Menší děti pak mohou nasbírat tvarově zajímavé kamínky, které s pomocí dospělého nabarví podle fantazie.

zdroj: babyweb.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jsem nervózní matka, ječím na své dítě

Cena za práci na mateřské? 55 000 Kč měsíčně!

Pohanka: Detox po flámu a pomoc při menstruaci


Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama