reklama

8 největších chyb při výběru podprsenky

Podprsenka musí být nepohodlná, aby plnila svůj účel! Také so to myslíte? Mýlíte se. Při správně zvolené velikosti a typu podprsenky o ní nebudete ani vědět. Přesně tak má fungovat. A navíc vám má slušet. Jak to zařídit?

Foto: Isifa/Thinkstock

Podprsenka musí být nepohodlná, aby plnila svůj účel! Také so to myslíte? Mýlíte se.

Při správně zvolené velikosti a typu podprsenky o ní nebudete ani vědět. Přesně tak má fungovat. A navíc vám má slušet. Jak to zařídit?

1. Obvod  je moc volný

Je-li obvod příliš volný, zadní díl se posouvá k lopatkám, a prsa tudíž zákonitě klesají dolů. V tom horším případě mohou dokonce propadávat dolním okrajem podprsenky. Postava pak vypadá silnější, méně souměrná. Páteř a ramena samozřejmě trpí.

Doporučujeme: Dekolty, prsa, push-upky: Až se prsí, kdo může!

Jak se tomu vyhnout? Zvolte menší obvod, který bude dobře sedět. Při zkoušení vzpažte. Obvod podprsenky musí zůstat beze změn - nesmí se posunout nahoru ani dolů a prsa nesmí sklouznout pod košíčky.

2. Košíčky jsou moc vykrojené

Zavazujte si tkaničky od bot nebo dobíháte autobus - a prsa vypadnou ven k košíčků... Je to nedůstojné a fakt blbě to vypadá.

Jak se tomu vyhnout? V kabince se předkloňte nebo několikrát poskočte a zkontrolujte výsledek. Pokud se stále nemůžete rozhodnout, opakujte stejný postup a v přiléhavém tričku světlejší barvy - to ukáže vše.

3. Podprsenka "řeže" prsa v půlce

Žena by měla mít jen dvě prsa, čtyři vypadají divně...

Jak se tomu vyhnout? Pokud okraj prsa deformuje, zvolte větší košíček při zachování obvodu, případně zkuste jeho jiný tvar. Rozhodování vám opět usnadní přiléhavé tričko světlejší barvy. Stoupněte si v něm rovně, několikrát zakružte pažemi a potom se prohlédněte zboku v zrcadle: Linie přechodu košíčků na prsa musí být plynulá a zaoblená.

4. Košíčky v dekoltu odstávají

Okraj dekoltu odstává a tvoří se prázdné "kapsy". Něco tam prostě chybí...

Jak se tomu vyhnout? Nejdřív vyzkoušejte stejný model s hlubším košíčkem. Oblékněte podprsenku, několikrát zakružte pažemi a potom si stoupněte rovně, paže podél těla. Linie musí být hladká, plynulá a zaoblená. Košíček musí pojmout celé prso a kostice pod ním jej musí celé obejmout, končit má v podpaží. Když se stále tvoří košíčky, zvolte jiný střih s odlišným tvarem kostice.

5. Prsa přetékají z boku

Košíček nepojme celé prso, to přetéká po straně a kostice do něj tlačí.

Čtěte také: Jak vybrat zmenšující podprsenku, aby opravdu seděla

Jak se tomu vyhnout? Při pochybnostech zakružte pažemi a předkloňte se. Prsa by měla košíček vyplnit, ale nepřetékat stranou.

Jak se tomu vyhnout? Opět můžete vyzkoušet stejný model s hlubším košíčkem. POkud to nepomůže, volte střih se širším tvarem kostice. Košíček musí pojmout celé prso a kostice pod ním jej musí celé obejmout, končit má v podpaží.

6. Ramínka jsou příliš utažená

Ženy tak nesprávně řeší požadovanou výšku upevnění ňader. Obvykle jde o reakci na příliš volný obvod podprsenky. Ramínka se pak zařezávají do šíjových svalů, mohou způsobit bolesti hlavy a páteře a vedou ke špatnému držení těla.

Jak se tomu vyhnout? Zvolte menší obvod, který se nebude po těle posouvat nahoru ani dolů. Ten udrží váhu prsou ve správné výšce. U větších velikostí je dobré zvolit ramínka širší a vypodložená.

7. Ramínka jsou příliš volná

Ramínka nesedí, jsou příliš dlouhá a při pohybu padají z ramen.

Jak se tomu vyhnout? Obvykle za to může nesprávná délka ramínek - stačí ji korigovat prostřednictvím posuvných sponek. Můžete také vyzkoušet střih podprsenky s umístěním ramínek blíž k zapínání na zadním díle, případně speciální sponku, která ramínka na zádech spojí a zafixuje.

8. Kostice nepřiléhají k hrudníku

Kostice nesedí, tlačí na dolní okraj prsou. V extrémních případech mohou prsa propadnout spodním okrajem podprsenky

Jak se tomu vyhnout? Několikrát vzpažte a potom si sáhněte pod spodní okraj podprsenky. Pokud sedlo nepřiléhá pevně k tělu a můžete prsty volně vsunout pod kostice, potřebujete jinou velikost. Vyzkoušejte menší obvod, hlubší košíčky, případně kombinaci obojího. V některých případech může jít také o nevyhovující tvar košů.

zdroj: Triola

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 důvodů, proč nenosit podprsenku

Byla těhotná 46 let, nosila v sobě malou mumii

5 nejhorších rodičů na světě: Skutečné případy

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama