reklama

Češi jsou prudérní rodiče! Alespoň podle Švédů

Dívka si dělá prolézačku z nahé, detailně vyvedené sochy muže za asistence netečné babičky. Školkové děti běžně kreslí maminky a tatínky i s pohlavími. Sodoma, Gomora? Nikoli, jen jsme se na chvíli přesunuli do Švédska.

Foto: Isifa/Thinkstock

Dívka si dělá prolézačku z nahé, detailně vyvedené sochy muže za asistence netečné babičky. Vibrátory a sexuální pomůcky se kupují běžně v lékárně, samozřejmě bez předpisu.

Školkové děti běžně kreslí maminky a tatínky i s pohlavími (a to nemusí být nazí), takové obrázky visí i nástěnce.

Sodoma, Gomora? Nikoli, jen jsme se na chvíli posunuli trochu severněji, do Švédska. Jak odlišný vztah k sexu tam mají, popisuje Janah na svém blogu Švédské listy.

Byli byste zaskočeni

Češi díky historickým vlivům kolísají mezi puritánstvím poděděným po přísné habsburské monarchii a posíleným křesťanskou morálkou a svobodomyslným odporem vůči autoritám všeho druhu. Přístup k sexu je proto rozdílný, od konzervativních frakcí, které by nejraději zakázaly i výuku biologie člověka ve škole, až po přesvědčené naturisty, jenž plní každé léto nudistické pláže. Nicméně i ti by možná byli zaskočení tím, co je ve Skandinávii zcela běžné.

Čtěte také: Chodíte doma před dětmi nazí?

"Byli jsme se koupat na jezeře v horách, když kousek od nás zastavilo auto. Vystoupil z něj muž, svlékl se do naha, vykoupal se, oblékl a zase odjel. Asi jel z práce, bylo teplo, plavky neměl, tak co by si lámal hlavu," vzpomíná Janah.

V přírodě se ovšem nahota ještě ztratí, daleko víc ji zaskočila přímo ve městě: "Bydlíme téměř v centru, žádné tiché, klidné místo. Přesto jsme s manželem narazili hned za dveřmi na sousedky, co se opalovaly nahoře bez. Úplně v klidu, bez rozpaků nás pozdravily a poptaly se, jak se máme, prostě obyčejné setkání."

Nahota je ve Švédsku běžná

"Nazí rodiče se běžně koupají ve vaně s dětmi. Děti běhají kolem koupališť bez plavek skoro do osmi let, protože mokré plavky na těle nejsou zdravé. Sex je mladými vnímán trochu jako součást tělesné hygieny: Umyjete si nohy, vyčistíte zuby a vyspíte se s někým novým, koho jste potkali dnes na diskotéce. Ráno se rozloučíte a nejspíš se už nikdy neuvidíte. Nebo si to dvakrát třikrát zopakujete, než si najdete někoho nového. Častými iniciátorkami sexu jsou dívky," popisuje Janah.

A místní televizní reality show Big Brother? Kam se hrabe pár stydlivých záběrů pod peřinou jako v ČR! Nevěřícně jsem zírala na skupinový sex v plně osvětlené koupelně," dodává.

Když se řeší aférka v parku, nejsou tématem naháči, co se tam opalují. Problémem je, kolik lidí v parku veřejně pije alkohol! Jiný přístup k sexu mají také starší lidé, jak napovídá článek z místních novin. Novináři se v něm ptají: "Čím vyplníte slunečné letní dny?" A paní ve věku 65 let odpovídá: "Asi sexem, zmrzlinu moc ráda nemám!"

Co vy na to?

Jsou pro vás takové obrázky ze Švédska příjemně přirozené? Líbí se vám liberální švédský přístup k výchově dětí? Chtěli byste, aby podobná atmosféra zavládla i v ČR?

Nebo je to všechno naopak velmi pobuřující, Švédům by se měly podobné výstřelky přísně zakázat a my bychom o nich ani neměli psát?

Na které straně je pravda? O tom můžete diskutovat pod článkem a hlasovat v anketě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Penis a vagína aneb Víte, co se vaše děti učí ve škole?

Byla těhotná 46 let, nosila v sobě malou mumii

Obyčejný čaj léčí víc než rýmu. Pomáhá i na rakovinu


 

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama