reklama

5 vyzkoušených tipů, jak vybrat dětský letní tábor

Sice je to na poslední chvíli, ale nějaké letní tábory se ještě sehnat dají. Měli byste si však dát pozor, ať neuděláte při výběru chybu, která dítěti zkazí kus prázdnin.

Tábor
Tábor | Foto: Profimedia.cz

Místa na letních táborech se zaplňují už od jara. Ten, kdo by rád poslal svoje děti o letních prázdninách na tábor a ještě nestihl vybrat ten správný, má nejvyšší čas začít se výběrem intenzivně zabývat. Podle čeho si vybrat?

Zájemci, kteří už nabídkou letních táborů na internetu brouzdali, jistě vědí, že existuje nespočet pořadatelů letních táborů nejrůznějšího druhu. Jde vám z toho hlava kolem a nevíte, podle čeho tábor vybrat? Poradíme vám.

Čtěte také: Báječné hry pro děti, které vás nic nestojí

Napřed si ujasněte, zda si troufnete poslat dítě pryč na čtrnáct dní, nebo raději jen na týden, zda má spát ve stanu či v chatičce, jestli ho bude bavit spíš tábor jazykový, taneční, karatistický nebo koňský. Máte v tomto jasno? Nastává zlomový okamžik: vyberte tábor dobrý a bezpečný, se spolehlivými a zkušenými vedoucími. Jak ho najdete? Nabízíme patero šikovných tipů.

Věřte těm, kteří to tam znají

Někdo z vašich známých, příbuzných nebo kolegů z práce už jistě v minulosti své děti na tábor poslal. Reference přímo z místa činu jsou k nezplacení. Proto se nebojte poradit a probrat zkušenosti a dojmy s lidmi, kteří to na táboře znají. Pokud od nich dostanete doporučení na letní tábor, na němž bylo jejich dítě spokojené a rádo se tam vrací, pak tímto výběrem nic nepokazíte.

Když není ve vašem okolí nikdo, kdo by vám předal cenné osobní zkušenosti, pokuste se alespoň sami najít o pořadateli tábora co nejvíce informací na internetu. Dobrým znamením je, když má pořadatel za sebou letitou historii. Nebojte se mu také přímo zavolat, pokud je solidní, bude schopen a ochoten zodpovědět vaše otázky.

Jací jsou vedoucí?

Oddíloví vedoucí jsou po dobu tábora vašimi zástupci a mají plnou odpovědnost za dítě a jeho bezpečnost. Tuto práci proto nemůže dělat každý. Samozřejmostí je, aby vedoucím na táboře byl člověk bezúhonný s čistým trestním rejstříkem a po psychické i fyzické stránce schopný práce s dětmi.

Zjistěte si však, co pořadatel nabízí navíc: Mají vedoucí odborné vzdělání v oblasti výchovy dětí? Mají opravdu zájem o práci s dětmi? Mají vlastní ratolesti? Varovným signálem by pro vás naopak mělo být, pokud zjistíte, že pořadatel své vedoucí vůbec nezná nebo je teprve shání na poslední chvíli.

Jak si budou hrát?

Zeptejte se i na podrobnosti ohledně programu. Každý dobrý tábor má předem připravenou tématickou celotáborovou hru, ale také harmonogram celého pobytu s jejími jednotlivými etapami a doprovodnými akcemi, jako jsou celodenní výlety, diskotéky, táboráky. Chybět by neměly ani rezervní dny pro přesunutí programu z důvodu nepřízně počasí.

Prohlédněte si dobře kuchyni

Hygienické podmínky podléhají přísným pravidlům vyhlášky MŠMT. Ověřte si, zda místo, kde tábor probíhá, odpovídá normám pro dětskou rekreaci. Zejména se zaměřte na kuchyni a sociální zařízení.

Aby si dítě táborový program jaksepatří užilo, mělo by mít také spokojené a plné bříško. Běžným standardem u pobytových táborů je pestrá a vyvážená strava pětkrát denně a neomezený pitný režim. Také zázemí v podobě čistých sprch a toalet by mělo být samozřejméstí.

A co lékař?

Ten nesmí chybět! Na táboře by měla být zabezpečena nonstop kvalitní zdravotní péče, a to nikoli v podání amatérů, ale školených odborníků.

zdroj: detibezhranic.cz, letnidetsketabory.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Střídavá péče? Ideální zbraň pro pomstu po rozvodu!

Holčička přežila potrat - matka ji teď zbožňuje

Už osmnáct let nepracuju. Živí mě partner

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama