reklama

19 let, 380 kg: Sledujte nejtlustšího teenagera planety

Billymu Robbinsovi z Texasu je 21 let a váží 190 kilogramů. Hodně zhubnul. Před třemi lety, kdy musel prodělat operaci žaludku, vážil neuvěřitelných 380 kilo a honosil se titulem nejtlustší teenager na světě. Tehdy mu už šlo o život.

Foto: youtube.com

Billymu Robbinsovi z Texasu je 21 let a váží 190 kilogramů. Hodně zhubnul. Před třemi lety, kdy musel prodělat operaci žaludku, vážil neuvěřitelných 380 kilo a honosil se titulem nejtlustší teenager na světě.

Tehdy mu už šlo o život. "Musíš! Prostě na tu operaci musíš! Nebo chceš radši umřít? " křičí na něj na videu maminka Barbara se slzami v očích. Její devatenáctiletý chlapeček si totiž nedokázal představit, že by se někde ocitl bez ní…

Přitom to byla právě maminka, která ho vykrmila. Billyho starší bratr Matthew totiž zemřel v 19 měsících na mozkový nádor, a tak Barbara soustředila veškerou mateřskou lásku na svého druhorozeného. Nedokázala mu odmítnout vůbec nic.

Jedl za čtyři

Malý Billy směl všechno: válel se celé dny na gauči u televize, hrál videohry na počítači a nacpal do sebe, na co si jen vzpomenul. Matka ho ještě ve všem podporovala. "Udělala bych pro něj cokoli, je to mé jediné dítě. Jsem na něm nejspíš závislá a teď za jeho stav cítím velkou vinu," snažila se vysvětlit listu The Sun.

Chlapečkovi chutnalo, a tak rostl víc do šířky než do výšky. Denně dokázal spořádat 8000 kalorií. To představuje objem potravy, který by měl podle nutričních tabulek stačit čtyřem dospělým mužům. A vybíral si je v typicky americké fastfoodové stravě: hamburgerech, smažených hranolkách, donutech, pizze a coca-cole. Když byl hladový, dokázal do sebe nasoukat ne jeden nebo dva, ale hned celý podnos hamburgerů. "Dokonce měl rád i brokolici posypanou sýrem," brání ho matka.

Jak Billy v té době vypadal, můžete vidět ve 2. dílu dokumentu Half Ton Son (Půltunový syn), který o něm byl natočen.

Ve škole se mu pochopitelně pro jeho obezitu posmívali, tak tam přestal chodit. Povolili mu jako alternativu domácí vzdělávání. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat: místo běhání za slečnami nebo sportování, kterému se věnovali jeho vrstevníci, skončil na kanapi. Nemohl dělat nic jiného, jen ležet celé dny na posteli. Maminka nakonec dospělého synka ručně omývala, protože už nedokázal dojít ani do sprchy. "Máma je můj nejlepší přítel, báječně se o mě starala, " pochvaloval si. A pak přišla krize.

Víte, že tlustí rodiče považují své obézní děti za štíhlé? 

Zhubneš, nebo umřeš!

"Jestli to takhle bude pokračovat, Billy brzy zemře," zněl nemilosrdný verdikt lékařů. Podvázání žaludku se však chlapec bál skoro stejně jako změny jídelníčku. A ještě víc ho děsila představa, že se bude v nemocnici muset obejít bez své mámy. Nebylo ale zbytí, a tak ho nakonec přesvědčila sama Barbara.

"Chtěl bych se zbavit svého těla, je pro mě jako vězení. Ta váha mě ničí a krade mi život," uvedl Billy Robbins. Nakonec zvládl dva operační zákroky. Dokonce vydržel i dietu, a tak odcházel za čtyři měsíce z nemocnice skoro o polovinu své váhy lehčí.

Přesto se neradoval. "Skutečně se bojím okamžiku, kdy budu muset vykročit po svých vlastních nohou. Ale vím, že nakonec budu muset vyjít ven z nemocnice, i když mám pocit, že svou samostatností budu maminku tak trochu zabíjet. Ona za moje problémy nemohla, nezdravou stravu jsem vyžadoval sám," uvedl před odchodem domů.

Teď se před Billym snad otevírá nový život. Bude si hledat práci, možná si časem nejde i přítelkyni. "Třeba se nakonec dočkám také vnoučat," doufá Barbara. Na jídlo je ovšem Billyho manželka k babičce nejspíš pouštět nebude…

zdroj: dailymail.co.uk, channel4.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nejstarší matka světa: první dítě porodila v 70 letech

Zabiják pitbull a malé dítě: Neuvěřitelné záběry!

Nadváha není tak zlá: nevadí ani lékařům

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama