reklama

Společnost Puma se primárně specializuje na výrobu sportovního oblečení, obuvi, sportovních tašek, vybavení a doplňků. Zaměřuje na výrobu fotbalové obuvi a sponzorovala řadu slavných fotbalových hráčů.

Historie

Značka Puma byla založena jako sestra značky Adidas v bavorském Herzogenaurachu. Adolf Dassler (přezdívaný Adi), vyučený pekař, milovník sportu, si otevřel dílnu na výrobu bot v matčině prádelně. Psal se rok 1920, tedy krátce po skončení první světové války. O čtyři roky později, v roce 1924, se do podnikání vložil i jeho bratr Rudolf a později vznikl podnik s názvem Dassler Brothers Shoe Factory, který vyráběl přibližně 100 párů bot každý den, a bylo v něm zaměstnáno 25 pracovníků. Kdyby nebyla v Berlíně v roce 1936 olympiáda možná, že by se tyto značkové boty nikdy nestaly slavnými, ale osud tomu chtěl a americký sprinter Jesse Owens na olympiádě v Berlíně zvítězil a v botách, které vyrobili bratři Dasslerovi. Získal hned čtyři zlaté medaile. Krátce po této šťastné události vyráběla firma přibližně 200 000 párů bot ročně.
Ve druhé světové válce bratři šili boty pro Wehrmacht. Právě ideologie strany NSDAP bratry v roce 1943 rozdělila a každý si založil svou vlastní značku. Bratr Rudolf, který propadl ideologii strany, si založil v roce 1948 značku Puma, Adolf značku Adidas. Obě firmy mezi sebou v raném stádiu soupeřily, ale nakonec si každá z nich získala své příznivce.
Sídlo společnosti Puma je v německém Herzogenaurachu v Bavorsku, kde je současně situována i značka Adidas. Od roku 1996 Puma posiluje své postavení ve Spojených státech a snaží se konkurovat tamním sportovním značkám. Od roku 2007 je součástí francouzské firmy Kering. V současnosti má společnost přes devět tisíc zaměstnanců a distribuuje výrobky do 120 zemí světa.

O značce

Společnost Puma vyrábí velice kvalitní sportovní oblečení, zejména fotbalovou obuv. Sponzorovala řadu fotbalových hráčů a také národní fotbalové týmy či běžecké tratě. Neustále vyvíjí preciznější a pohodlnější obuv na běhání, na fotbal a také dodává od roku 1968 semišové boty na americký fotbal pro New York Knicks.
Jak název Puma vznikl? Zprvu po hádce s bratrem zaregistroval Rudolf značku bot pod názvem Ruda, ale později jej změnil na Puma.
Název Puma v sobě nese kvalitní oblečení, pohodlné a pevné boty, odolné sportovní tašky a veškeré sportovní vybavení, které ocení zejména běžci, milovníci fitness, golfu a fotbalu. Na návrhu oblečení spolupracovali například Lamine Kouyate, Amy Garbers, Mihara Yasuhiro.

Kolekce

Mimo fotbalovou obuv, kterou vyrábí na míru pro světoznámé fotbalisty, se ubírá Puma i směrem běžecké obuvi a také navrhuje boty na americký fotbal.
Běžnou konfekční obuv, oblečení, tašky, doplňky či další sportovní vybavení naleznete v kamenných prodejnách nebo v e-shopech. Mezi oblečením a obuví si mohou vybrat všechny věkové kategorie, muži, ženy a děti. Oblečení je prodáváno v běžných velikostech, stejně tak jako obuv.
Postupem času dle poptávky zákazníků rozšiřovala společnost svou nabídku, a nyní zákazníkům poskytuje nejen fotbalové a běžecké boty, ale také sportovní boty, sandály, boty na golf či do fitness. Stejně tak je na tom s nabídkou oblečení. V obchodech zakoupíte vybavení na fotbal pod názvem Puma Football, na běhání zakoupíte celou kolekci oblečení a bot pod názvem Puma Running, oblečení do fitness se ukrývá v kolekci Puma Fitness. Puma Sneakers představuje dámskou a pánskou městskou obuv, Puma Golf obuv, která je určena na hraní golfu, Puma Ballerinas nabízí dámskou obuv na principu balerínek.
Oblečení a obuv jsou rozčleněny dle kategorií, na co budou používány, popřípadě je možné je dělit na pánské, dámské a dětské oblečení, které se následně roztřídí na kategorie dle zaměření.
V oblečení a také v obuvi si vyberou i ti náročnější zákazníci, jelikož společnost dbá na výběr materiálu, ze kterého je zboží vyrobeno. Boty patří mezi nejodolnější ve své kategorii a jsou velice pohodlné.

Související články

reklama
reklama
reklama