reklama

Adidas patří k nejvýraznějším sportovním značkám a nejúspěšnějším společnostem vůbec.
Adidas boty, oblečení, doplňky a vybavení pro nejrůznější sportovní odvětví oceňují profesionální i rekreační sportovci. Některé boty, kolekce nebo technologie se staly doslova legendární. Za všechny jmenujme třeba basketbalové boty Adidas Superstar, tenisové boty Adidas Barricade nebo kopačky Adidas Copa Mundial, nejprodávanější kopačky v historii.
Kultovní značka se však úspěšně etablovala nejenom ve sportovní, ale také ve volnočasové a street módě.

Historie Adidas

V roce 1924 založil Adolf Dassler se svým bratrem Rudolfem manufakturu vyrábějící sportovní boty ,,Gabrüder Dassler Schuhfabrik".
V roce 1928 zaznamenali první velký úspěch, když se jejich běžecké boty prosadily na olympijských hrách v Amsterodamu. Od té doby se běžecké boty, kopačky a další sportovní obuv Dasslerů na olympiádě objevuje pravidelně.
V roce 1948 se však bratři rozcházejí. Vzniká společnost Puma založená Rudolfem a o rok později i Adidas. Jméno společnosti vychází ze jména jejího zakladatele. ADI je domáckou podobou jména Adolf, DAS představuje první část příjmení Dassler.
Již v roce 1949 byla společnost spojena s logem v podobě třech pruhů. Vznikly přitom jako ryze funkční prvek kopaček Adidas. Měly zpevňovat botu a chránit nohu před bolestivými nárazy míče. Dodnes jsou symbolem značky a zdobí nejenom boty, ale často i trička, mikiny, tepláky, celé teplákové soupravy Adidas i další oblečení.
O sportovní oblečení byl přitom sortiment Adidas obohacený v 50. letech. V roce 1972 se pak objevuje slavné logo v podobě trojlístku se třemi pruhy.
Od roku 2006 patří pod hlavičku Adidas také značky Salomon a Reebok. Adidas se tak stává jedničkou celosvětového sportovního trhu. V portfoliu najdeme i elektronické sportovní pomůcky, chytré hodinky Adidas aj.
Perfektní boty a pohodlné oblečení se postupně uplatňují nejenom pro sport, ale i pro zábavu a volný čas. Prosazují se i v tzv. street stylu nebo mladistvé módě. Tašky a batohy Adidas tak doplňují třeba kabelky. V sortimentu Adidas dnes nechybí ani ležérní kalhoty, dívčí legíny nebo romantické baleríny.

O značce

Adidas se nespecializuje na jedno sportovní odvětví, ale přináší prvotřídní obuv a oblečení pro nejrůznější sportovní aktivity. Nejde jenom o dámské a pánské boty, ale vyrábí také dětské boty a dětskou módu.
Adidas patří k předním značkám ve fotbalu nebo basketbalu, zaměřuje se také na fitness, tanec a v poslední době i outdoorové aktivity. Běžecké boty Adidas patří dlouhodobě k těm nejprogresivnějším. Adidas poslouží nejenom na souši, ale jako plavky, plavecké brýle nebo plavecké čepice i ve vodě.
Dámské a pánské boty, oblečení i doplňky se vždy přizpůsobují konkrétnímu sportu. V rámci sportovní řady chce Adidas podpořit sportovce v překonávání vlastních hranic, zároveň je chrání před zraněním. Cílem je dát výrobkům nejenom vysokou funkčnost, ale také odolnost.
Důraz na sportovní výkon, moderní design a inovativní technologie odráží především řada Adidas Performance s novým logem v podobě pyramidy.
Uvolněná kolekce Adidas Originals využívá tzv. staré logo s motivem trojlístku. Zcela novou řadu Adidas Style zdobí kruhové logo.

Adidas kolekce

Adidas Performance

Sportovní řada založená na dokonalé funkčnosti. Vychází z historie společnosti a dlouholeté spolupráce s profesionálními sportovci.
Adidas Performance nosí takové hvězdy jako fotbalisté David Beckham a Lionel Messi, basketbalista Derrick Rose nebo tenista Andy Murray.

Adidas Originals

Nová řada obuvi a oblečení, také módních doplňků jako jsou kabelky, čepice, kšiltovky nebo hodinky. Využívá inovací a technologií sportovní řady, ale design přizpůsobuje městskému stylu. Řada je typická zajímavým vzhledem, kdy na jedné straně najdeme pestré barvy a originální motivy, na druhé i klasické přírodní tóny a nestárnoucí černobílé variace.
Adidas Originals představuje trička, která skýtají komfort i atraktivní look, sportovní mikiny do města i na párty, tepláky nebo stylové legíny.
Retro modely s oblibou nosí Vojta Dyk s kapelou Nightwork. Atraktivní design s prvky extravagance oslovil třeba i Nicki Minaj nebo Katy Perry.
Kolekci Adidas Originals propůjčili své jméno i Dara Rolins a rapper Rytmus. Oběma boty, trička, mikiny, tepláky anebo hodinky Adidas více než sluší.

Adidas Style

Nejmladší kolekce Adidas je spolu se zcela novým logem v Česku propagována od roku 2010. Adidas Style a její řadu NEO však již nosí takové celebrity jako Justin Bieber či Selena Gomez.
Adidas NEO osloví všechny, kteří chtějí žít naplno. NEO snoubí inovativní technologie s emocionálními prvky, radostí z pohybu, ale i posledními módními trendy. Nabízí širokou paletu oblečení a obuvi, většinou ve výrazných barvách, s kreativním potiskem a netradičními vzory. Efektivně mísí sportovní, volnočasový a módní styl. Klasická trička, tílka a topy v kolekci doplňují i halenky nebo košile. NEO nabízí stylové boty a baleríny, také klasické tepláky, populární teplákové soupravy nebo tolik oblíbené legíny, třeba v podání Seleny Gomez.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama