reklama
 

Podívejte se, kde se kvůli špinavé vodě nevykoupete!

Podívejte se, kde se kvůli špatné kvalitě vody rozhodně nevykoupete. Koupaliště, přehrady a rybníky. Máme pro vás informace.

Pro všechny, kteří chtějí o víkendu vyrazit za koupáním, máme aktuální stav kvality vody. Podívejte se, kde všude už je koupání pro špatnou kvalitu vody zakázané.

Už deset koupališť bylo zavřeno kvůli špatné kvalitě vody. Při teplém počasí se ve vodě tvoří řasy a bakterie a způsobují tak nepříjemně zelenou barvu a zdravotní potíže.

Tady už se bohužel nevykoupete

Celkem jedenáct lokalit je označeno v mapě koupacích vod jako zákaz koupání. Na západě Čech se nachází jedno koupaliště. Jde o vodní nádrž Skalka u ATD Podhoří. Voda je od 30. července 2012 nevhodná ke koupání. Na severu Čech najdeme hned tři místa s nekvalitní vodou. Prvním z nich je koupaliště Mimoň, kde se nedá koupat už od 7. srpna. Druhým zákazem je pak koupaliště Jablonné v Podještědí, kde byla voda kontrolovaná 31. července. Poslední zákaz koupání na severu Čech je na kouplašti Sluníčko - Chrastava s poslední kontrolou 23. července.

Dalších sedm míst, kde je voda krajně nevhodná najdete v tomto seznamu:

  • Vodní nádrž Budišov nad Budišovkou s poslední kontrolou 7. srpna
  • Pahrbek Napajedla, kde se naposledy mohlo koupat 30. července
  • Rybník Rosnička je nevhodný pro koupání od 6. srpna
  • Vodní nádrž Orlík - veřejné tábořiště Podolsko bylo kontrolované 6 srpna
  • Vodní nádrž Orlík - veřejné tábořiště Vojníkov je nevhodné ke koupání od 30. července
  • Rybník Hnačov je kontrolovaný 30. července
  • Staňkovský rybník s kontrolou 6. srpna

Nebezpečná voda

Celkem šest míst je na mapě označených jako voda nebezpečná ke koupání. Prvním místem je Jablonné nad Orlicí, koupaliště západní strana s kontrolou 30. července. Jablonné následuje přírodní koupaliště Peklo v Polné s bližší kontrolou ze 6. srpna. Nebezpečná voda je i v rybníku Kachlička, který se nachází u Humpolce a byl kontrolován 6. srpna. Na severu Čech se vyhněte Hamerskému rybníku u České Lípy. Na koupání není ani Nový rybník v Příbrami. Zákaz koupání je i ve Velkém rybníku u Karlových Varů.

Horší kvalita vody

Trochu horší kvalitu vody najdete asi na 20 místech po celé České republice. Patří k nim například vodní nádrž Olešná - Palkovice, Domanínský rybník, rybník Popovice u Berouna, vodní nádrž Rozkoš u autokempinku nebo vodní nádrž Lipno na pláži Horní Planá.

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama