reklama

Pět koupališť, kam si můžete vzít i psa!

Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit za koupáním a kde vykoupete i vašeho domácího mazlíčka!

Milujete své pejsky a rádi byste s nimi trávili v létě víc času? Vydejte se s nimi na koupaliště. Užijte si příjemné slunné počasí s vašimi čtyřnohými miláčky.

Máme pro vás pět tipů, kde je koupání povolené i pejskům. Podívejte se, kam vyrazit nejen o víkendu, ale i přes týden. Koupání pro psy!

Proboštská jezera

Oblíbené místo rybářů a krásné přírodní koupání v blízkosti Staré Boleslavi. Nedaleko koupaliště je amatérské letiště Brandýsko-Staroboleslavského Aeroklubu Borek a golfový klub. Jezera jsou v Polabské nížině. Koupaliště je vybavené hygienickým zázemím, parkovištěm, občerstvením, WC a převlékárnou. V místě koupaliště je váš pejsek vítán.

Přírodní nádrž Štít u Chlumce nad Cidlinou

Krásná nádrž s písčitým dnem. Vodní plochu tvoří hned několik navazujících jezer, která se nachází v prostředí borového lesa nedaleko Chlumce nad Cidlinou, mezi obcemi Pamětník a Štít. Koupaliště je hluboké od 2 do 4 metrů. Kromě klasické pláže zde najdete i nudistickou pláž Dolní Flajšar na východním konci jezera.

Koupání v Mariánském údolí v Brně

Klidné koupání, kde si vyberete hned z několika nádrží. Místo se nachází v prostředí řeky Líšenské Říčky na jižním okraji chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Na své si přijdou nejen plavci, ale i rybáři. Rybníky nabízí pozvolný písčitý přístup a pláže v podobě krásných travnatých ploch. V blízkosti je hned několik příjemných restaurací a hospůdek.

Hlučínské jezero Štěrkovna

Krásné koupání na severu Moravy, které bývalo štěrkovnou se nachází hned u města Hlučín. Odpočinete si na travnaté nebo štěrkové pláži a koupání doplní krásně čistá voda. V blízkosti je minigolf, tenisové kurty nebo možnost zahrát si plážový volejbal. Nedaleko najdete autocamp se dvěma bazény a dětským brouzdalištěm.

Lom Baraba

Komplex jezer zatopené pískovny se nachází u obce Vliněves nedaleko Mělníka. Hloubka vody se pohybuje od 2 do 8 metrů. Pláž je travnato-písčitá. Podél celého revíru je zakázáno stanování, kempování, táboření a rozdělávání ohňů. Ale do vody vaši pejsci smí!

Děsuplný Flegr a zlehčující Šmucler. Debatu o covidu je třeba změnit, říká psycholog | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama