reklama

Nechtění spolubydlící: Duchové! Jak je rozpoznat a co s nimi?

Spousta lidí na duchy nevěří. Jenže pak se najednou v místnosti prožene vítr, i když jsou všechna okna zavřená… Na zemi se objeví loužička, i když sem nemá odkud zatékat… Někdo vás chytne za rameno, ale jste přece doma úplně sami… Je to všechno náhoda? Nebo s vámi přeci jen někdo sdílí váš byt?

Foto: iStock

Duchové jsou tu odpradávna

Ať se vám to líbí, či nikoliv, duchové jsou tu s námi. Setkala se s nimi celá řada lidí, většinou ve starých domech, nebo na místech, která jsou protkaná bohatou historií. V poslední době se ale velmi často setkávají s duchy i lidé v bytech či novostavbách. Jedná se o duchy zemřelých, kteří bloudí a nemohou najít cestu "domů". Většinou jsou to duše těch, kteří zemřeli při nehodách, spáchali sebevraždu, byli zavražděni, nebo příliš lpěli na majetku. Mohou to být ale i duše lidí, kteří nechtějí opustit své blízké. Každá duše má po smrti 42 dní na to, aby odešla do světla, a pokud to nezvládne, zůstane zde na zemi a pak jí musíme pomoci my.

Jak rozpoznat, že máte doma ducha?

Nejlepšími identifikátory duchů jsou domácí mazlíčci a malé děti. Pokud vám děti vypráví, že v kuchyni bydlí ještě nějaká paní, o které nemáte nejmenší tušení, nebo si povídají "samy se sebou", nemusí se jednat jen o jejich výplod fantazie, ale opravdu mohou vidět někoho, koho vy nevidíte. Stejně tak domácí mazlíčci často útočí na "prázdná" místa, bojí se z ničeho nic jít do kuchyně nebo si nechtějí lehnout na své oblíbené křeslo.

Ducha ale mnohdy bez problémů rozeznáte i vy samotní. Objevují se obzvláště v podvečer nebo v noci, a vy tak můžete slyšet nevysvětlitelné zvuky, vidět prapodivné stíny, cítit jakýsi průvan. Můžete mít pocit, že vás někdo sleduje a pronásleduje, slyšet za sebou šouravé kroky. Bez vašeho přičinění se zapínají a vypínají elektrické přístroje, rozsvítí se a zase zhasnou světla, předměty v domě se pohybují.

To všechno jsou příznaky toho, že v bytě nejste sami. Duchové vás mohou doprovázet i ve snu, kdy se vám každou noc zdají strašidelné sny, jejichž děj se mnohdy opakuje.

Zahrňte ducha láskou

Zbloudilé duše čerpají energii, pokud projevujete strach. Proto je důležité zahrnout vašeho paranormálního návštěvníka láskou. Buďte pozitivní a mluvte na něj. V klidu ho požádejte, aby odešel. Nekřičte na něj, nic mu nevyčítejte, jasně mu vysvětlete, že je u vás doma a že chcete, aby odešel pryč. Většina duchů uposlechne ihned a odejde, jiní se nechají "prosit" i několik týdnů. Modlete se za duši a odchod nezvaného návštěvníka, láska mění frekvence energií a umožní duši, aby odešla do jiných dimenzí.

Dalším důležitým faktorem, jak se vyrovnat s návštěvou ducha, je uspořádat si svoje vlastní nitro. Zbavte se veškeré negativní energie, odpusťte všem, co vám ublížili, odpusťte sami sobě, zapomeňte a posuňte se dál. Vyléčíte-li sami sebe a zbavíte se negativní energie, nebudou se mít duchové čím "živit" a odejdou sami.

Očista prostoru od duchů a negativních energií

Na očistu prostoru můžete použít nejrůznější vykuřovadla, kterých naleznete ve specializovaných obchodech celou řadu. Postačí vám ale i obyčejná kuchyňská sůl - nasypte tři lžíce na talířek a umístěte ve všech rozích místnosti. Je nutné každý den sůl měnit za novou a starou vyhodit pryč i s negativními energiemi. Úspěšnou obranou před negací jsou pak i bílé svíčky, jejichž plamen, obzvláště při úplňku, pohlcuje vše zlé.

Zbavení se duchů a odvedení duší tam, kam patří, vyžaduje mnoho trpělivosti, sebelásky, lásky k ostatním a zbavení se veškerých negací. Pokud si nezvládnete poradit sami, nebo si nejste jisti, zda doma ducha opravdu máte, můžete se spojit s kartářkou či čarodějnicí, které vám podají pomocnou ruku. Využít můžete i služeb kartářek na telefonu, obzvláště tehdy, chcete-li zůstat v anonymitě. Zkušená kartářka je schopna napojit se na energie vašeho domu a pomoci vám i na dálku. Využít můžete například služeb Astrohled.cz, kde se můžete spolehnout na vysokou profesionalitu a jedinečné zkušenosti kartářek.

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama