reklama
 

Co vám říkají vaše sny? Co se vám v noci zdálo, není náhoda

Sny jsou bránou do našeho nevědomí, proto se v nich často objevuje určitá nelogičnost, kterou málokdy dokážeme dešifrovat bez pomoci symbolů. Právě z tohoto důvodu byla kdysi vytvořena samostatná esoterická disciplína, která se zabývá výkladem snů.

Foto: iStock

Jak je to vlastně s našimi sny? Je náhoda, že se vám něco zdá pořád dokola a pak se to v životě opravdu stane?

Podle vědeckých hypotéz se nám nejvíce snů zdá v tzv. REM fázi spánku, kdy mozek aktivně zpracovává dojmy z uplynulého dne, nejčastěji si pak vzpomeneme na sen, který se nám zdál těsně před probuzením. Někteří lidé mívají "živé" sny, v nichž vystupují i oni sami a často dokážou ve spánku vědomě ovlivňovat jejich děj. Pokud se vám to zdá neuvěřitelné, můžete si to sami vyzkoušet, stačí před spaním intenzivně myslet na místo, zúčastněné osoby a přibližný děj vašeho snu. Nepodaří-li se to hned napoprvé, nezoufejte, chce to zkrátka pravidelný trénink.

Sny jsou v lidském životě natolik důležitým faktorem, že kromě esoteriků se jimi zabývali také vědci, z nichž nejznámějšími jsou Sigmund Freud a Carl Gustav Jung. Freudova teorie tvrdí, že sny odrážejí naše nejhlubší touhy, které mají většinou sexuální povahu. Například, zdá-li se pánům o rozbitém komínu nebo zlomeném peru, mají pravděpodobně potíže s erekcí. Naproti tomu Jung založil svůj výklad snů na archetypech, které často vycházejí z tarotových karet velké arkány a představují určité aspekty naší osobnosti. Potkáte-li ve snu třeba poustevníka, pravděpodobně vám chybí v životě mužská autorita.

Sny mohou prozrazovat nejen vaše touhy a potřeby, ale mohou také poukazovat na nejistotu, nevyrovnanost nebo třeba na neřešené potíže, neberte je tedy na lehkou váhu. A čeho důležitého byste si měli ve snech všímat? Zdá-li se vám o hadech, můžete mít problémy se svou sexualitou, had ale také může představovat věčnost a znovuzrození nebo moudrost. Ptáci zase symbolizují touhu po svobodě, po vyšších duchovních pravdách, hejno ptáků pak může znamenat snahu být součástí nějaké skupiny. Také ostatní zvířata mají ve snech důležité postavení.

Pro symboliku snů jsou významné i barvy nebo čísla. Padáte-li ve snu, může to odhalovat vaši vnitřní nejistotu. Pokud máte sny, které si zaslouží být objasněny, pořiďte si snář, ten vám prozradí mnohé o Vašich skrytých tužbách a přáních.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama