reklama

Tři partie těla, na kterých okolí pozná váš věk!

Které tři části na vás prozradí váš věk? Podívejte se!

Foto: Thinkstock

Štíhlé pevné ruce, obličej bez vrásek, dekolt bez skvrn... Která z nás by v dnešní době omlazujících krémů, liftingů a plastické chirurgie nezatoužila vypadat jako v osmnácti? Existují však partie, které v péči o zevnějšek často opomíjíme, na nichž se přitom čas podepisuje rovněž.

Tři opomíjené části těla, na kterých okolí pozná váš věk? Jsou to ruce, krk a zuby. Jejich omlazení dovede s celkovým vzhledem udělat zázraky.

Úsměv dokáže omladit

Raději byste hlídala dvacet dětí najednou, než si dobrovolně sednout do zubařského křesla? Jenže na zubech se věk podepisuje velmi výrazně, a to nejen v podobě kazů, ale i žloutnutí či šednutí skloviny, za které můžou různá barviva v potravinách, nápojích, léčivech, tabáku či kosmetických přípravcích.

Čtěte také: Jak si doma vybělit zuby: Jahody ANO, ocet NE!

Přitom krásný úsměv dokáže ubrat i deset let. Můžete si zvolit bělení, jež se provádí mnoha metodami, od plazmových lamp, přes speciální masky, až po domácí pokusy.

"Procedura speciálním bělícím gelem trvá průměrně hodinu, je bezbolestná a nevyžaduje anestezii. Výsledek bělení zubů uvidíte ihned, ale úplný efekt je možné zhodnotit až následující den," upřesňuje MUDr. Vadym Sherman, vedoucí stomatolog kliniky Mediestetik.

Jen je třeba počítat s tím, že jsou zuby několik týdnů citlivější a musíte se po tu dobu vyhnout potravinám (káva, nápoje kolového typu, červená paprika, mrkev a další), které by je rychle vrátily do původního stavu.

Ruce jsou vizitkou každé ženy

Ruce jsou hned po obličeji nejvíce viditelnou částí těla. Suché a vrásčité kůži nebo pigmentovým skvrnám se totiž s přibývajícím věkem nevyhne žádná z nás.

Takzvané "stařecké" pigmentové skvrny nejsou bohužel poznávacím znamením pouze u babiček, objevit se mohou už i u třicátnic. Příčinou je vystavení pokožky UV záření, které způsobuje nadměrnou tvorbu melaninu a projevuje se právě pigmentovými skvrnami.

Náš tip: Trendy v manikúře: Jaký tvar a barva se teď nosí?

Dalším problémem je, že se s postupujícím věkem kůže ztenčuje a má větší sklony k vrásnění. Jak si s tím poradit? Můžete sáhnout po parafinových zábalech, dále existují speciální ošetření pomocí přístrojů. Jednou metodou je působení radiofrekvenční energie, která je zacílená na kolagenová vlákna. Možností jsou i laserová ošetření, která se postarají o pigmentové skvrny, pleť vypnou a celkově ji omladí.

Krk prozradí věk spolehlivě

Řada žen má "vyžehlený" obličej naprosto bez vrásek, ale když váš pohled sklouzne ke krku, projevy stárnutí jsou nepřehlédnutelné. Povislá kůže a vrásnění mluví za vše.

Pečovat o dekolt je velmi důležité. Kromě pravidelného promazávání vhodnými krémy a nanášení pleťových masek, můžete využít různé omlazovací metody. Jednou z nich je využití krevní plazmy, která je bohatá na trombocyty. Funguje jako buněčný opravář a stimulátor pokožky. Unaveným buňkám nařídí opravit ty poškozené.

Doporučujeme: Krásná prsa na celý život: Zvládnete to i bez plastiky

V péči o pokožku nezapomínejte na kyselinu hyaluronovou, jež je nepřekonatelným pomocníkem při hloubkové hydrataci pokožky. Měla by být obsažená ve vašich krémech či zavítejte někam, kde vám ji speciální technikou vpraví pod kůži. Alergické reakce se obávat nemusíte, protože se do těla dostává přirozený přírodní materiál.

Co děláte proto, aby na vás jednotlivé části neprozrazovaly, kolik vám je let? Je to pro vás důležité, či prostě přijímáte přirozený proces stárnutí? Jste zastáncem liftingů a plastik? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 věcí pro dokonalý make-up: Jak s nimi zacházet?

Co je lepší: Džus, nebo celé ovoce?

Vyjde váš letošní zimní kabát příští rok z módy?
Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama