reklama

Trendy v manikúře: Jaký tvar a barva se teď nosí?

Jediné, co v manikúře snad nikdy nevyjde z módy, je rudý lak na nehty. Pokud už vás ale omrzel, nebo prostě jen chcete zkusit něco jiného a nového, máme pro vás pár tipů, díky nimž budou i vaše ruce odpovídat posledním trendům.

Foto: Avon

Jediné, co v manikúře snad nikdy nevyjde z módy, je rudý lak na nehty. Pokud už vás ale omrzel, nebo prostě jen chcete zkusit něco jiného a nového, máme pro vás pár tipů, díky nimž budou i vaše ruce odpovídat posledním trendům.

Věděla jste, že spousta mužů si ani nevšimne vašeho oblečení, zato neupravené ruce, okousané nehty nebo oprýskaný lak je dokáže okamžitě odradit? Najděte si proto každý týden aspoň chviličku na své ruce. Uvidíte, že i vy sama se s pěstěnými nehty budete cítit mnohem lépe a sebevědoměji. 

Pro inspiraci přinášíme trendy, které se nosí teď, které se budou nosit na jaře, a přidáme i barvy, kterými se budeme lakovat v létě.

Co se nosí právě teď?

Po pestrobarevném létě, kdy se nosily klidně i žluté nebo svítivě zelené nehty, přišlo se zimou výrazné zklidnění. V praxi to znamená, že zimní kolekce laků jsou plné tělových barev a všech možných odstínů hnědé od pískové až po čokoládovou. Nic ovšem nezkazíte ani černou a různými odstíny šedé.

Co se týče ozdůbek, které byly v posledních sezónách velmi oblíbený, ještě se od nich neustupuje, ale i ty už jsou decentnější. Na přehlídkách pro tuto sezonu byly k vidění jen jemné ozdoby vytvořené lakem s třpytkami ve stejném odstínu jako je základní lak.

Výhodou světlých laků je to, že vypadají hezky i na delších nehtech, zatímco syté barvy vyžadovaly velmi krátké zastřižení.

Produkty na fotografii:

Modrošedý lak, YVES SAINT LAURENT, 550 Kč; tělový lak, GIORGIO ARMANI, 580 Kč; černý lak, ORLY, 280 Kč.

Co se bude nosit na jaře?

Také na jaře nic nezkazíte pudrovými, smetanovými a tělovými barvami, ale začnou se vracet také růžové a meruňkové odstíny. K jaru samozřejmě patří i pastelové barvy, ale v tlumených tónech.

Milovnice dlouhých nehtů a odpůrkyně barevných laků jistě potěšíme tím, že se po dlouhé době vrátí i bezbarvé, o to však lesklejší laky. V některých kolekcích se dokonce objevují i průhledné laky s perletí, které byly posledních deset let považovány téměř za faux pas.

Co se týče tvaru nehtů, zapomeňte na kulaté nebo naopak rovně střižené nehty. "Již několik let je trendy takzvaný byznys tvar, tedy rovná špička s lehce zakulacenými rohy," říká Michaela Stepanovič z manikérské firmy Alessandro.

Produkty na fotografii:

Pastelové laky, SEPHORA, 160 Kč/kus; perleťový lak, AVON, 159 Kč.

Co se bude nosit v létě?

Ke zvratu dojde v létě, které si opět vyžaduje barevné, syté a klidně i neonové odstíny, a tím pádem ale i velmi krátké nehty. Nic nezkazíte ostře růžovou tyrkysovou, nebo třeba trávově zelenou.

Nosit se bude také takzvaný efekt ombré, což stejně jako u vlasů znamená zesvětlený konec. Již nyní seženete speciální lak, který tento efekt na jakékoli barvě vytvoří například v Sephoře, a již zmíněné Alessandro vyrábí takzvané Thermo laky, které postupně mění barvy díky změnám teploty vašeho těla či intenzity slunečního záření.

Produkty na fotografii:

Oranžový lak, NARS, 540 Kč; třpytivý tyrkysový lak, NAILS INC., 390 Kč; růžový lak, LANCÔME, 380 Kč.

A co se naopak už nenosí?

"Hodně se ustupuje od gelových nehtů, ženy si začínají více pěstovat svoje přírodní nehty a lakovat obyčejnými laky na nehty, nikoli těmi gelovými," popisuje Michaela Stepanovič.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 věcí pro dokonalý make-up: Jak s nimi zacházet?

Proč používat kondicionér? A jak si ho vyrobit doma?

7+1 povolání, které z vás udělají cvalíka

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama