reklama
 

Nový trend: Špičatá podprsenka Marilyn Monroe se vrací

Podprsenka, kterou proslavila Marilyn Monroe, je zpět. Potvrzuje návrat přirozeného tvaru prsou.

Foto: Profimedia.cz

Zdá se, že špičaté podprsenky, hit padesátých let, který nosila nejen Marilyn Monroe, ale i naše babičky, se vrací. Podobný střih se totiž objevil v několika běžně dostupných kolekcích spodního prádla.

Vlastně není divu, že zrovna Marilyn tenhle tvar podprsenky tolik milovala. Vlastně i šaty, které nosila, byly šité obdobně. Špičatá ňadra jsou totiž nepřehlédnutelná, a to i bez ohledu na jejich velikost. A smyslný dekolt, to přece byla absolutní součást image téhle ikony.

Je to odvážné, sexy, i velmi ženské. Proto je jasné, že se tenhle trend musel dříve nebo později vrátit. V osmdesátých letech ho do extrému dovedl Jean Paul Gaultier, když pro Madonnu navrhl korzet s extrémně špičatou podprsenkou, která byla všechno, jen ne nositelná.

Ta Marilynina totiž vždycky jen zvýraznila přirozený tvar prsou, proto ji s láskou začaly nosit ženy po celém světě včetně tehdejšího Československa.

A ta současná podoba je také taková - jemná a určená pro ženy, nikoli jen pro jednu hvězdu, která si může dovolit cokoli. 

Lehce špičaté podprsenky byste našli v nové kolekci Intimissimi, špičatý korzet nabízí zahraniční e-shop Marks & Spencer, velmi výraznou variantu seženete na e-shopu What Katie Did, naopak jemnější styl prádla nabízí weby Revival Lingerie nebo Vivien of Holloway.

Předzvěstí návratu špičaté podprsenky byl návrat takzvaného pin-up stylu, jehož symbolem rovněž byla právě Marilyn. A to, že se do módy definitivně vrací přirozený tvar prsou, potvrzují i měkké (rozumějte nevycpané) podprsenky bez kostic. V obchodech jich konečně začíná být téměř víc než těch nepřirozených s push-up efektem. A my dodáváme, že spodní prádlo už dlouho nebylo tak sexy jako teď.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Žena a kosmetika? 15 minut denně, 2000 korun měsíčně

Nejlepší boty na jaro aneb Kozačky můžete zahodit

Nestíháte si umýt vlasy? Pár triků, jak to zamaskovat

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama