reklama

Žena a kosmetika? 15 minut denně, 2000 korun měsíčně

Jste hluboko pod průměrem ženské marnivosti, nebo vaše záliba ve zkrášlování hraničí s kosmetickou závislostí?

Foto: Isifa/Thinkstock

Každé ženě alespoň trochu záleží na tom, jak vypadá, a z toho důvodu používá nejrůznější kosmetické produkty. Zjistěte, v jaké fázi se nacházíte - jste hluboko pod průměrem ženské marnivosti, anebo už vaše záliba ve zkrášlování hraničí s kosmetickou závislostí?

Nejdřív ze všeho je třeba říct, že péče a líčení nutně nemusí být jen povrchní záležitosti. Z velkého průzkumu, který podnikla britská Elle, totiž vyplynulo, že jen jediné procento žen se upravuje proto, aby okouzlily někoho jiného. Naopak téměř polovina žen, že pokud se nalíčí, cítí se lépe a spokojenější.

Čtyři dny ročně

Je nicméně pravda, že tomuto pocitu obětujeme v průměru skoro celé čtyři dny ročně. Tak dlouhou dobu totiž strávíme před zrcadlem.

Vůbec nejdůležitějším produktem, bez kterého "nemůžeme žít", je podle průzkumu řasenka a v těsném závěsu za ní denní krém. Za ten také utrácíme největší finanční obnos. Celých 60 procent žen je za něj ochotných utratit více než 1300 korun. Ani na řasence ale dost často nešetříme. Průměrně nás stojí zhruba 730 korun.

Dvě třetiny platu

Celkově za kosmetiku utratíme asi dva tisíce korun za měsíc. Ovšem pozor, jde o průměrnou částku, do které se navíc počítají i návštěvy kosmetičky či kadeřníka. Vůbec nejvíc žen (tedy 39 procent) uvedlo, že za tyhle věci utratí měsíčně maximálně 1800 korun, dalších 37 procent však uvedlo, že je jejich péče vyjde i na 3600 korun.


Existuje také jedno procento žen, pro které není problém za všechny zkrášlovací přípravky a procedury zaplatit i více než 18 tisíc korun. Což jsou dvě třetiny průměrného českého platu...

Šťastné i bez make-upu

Překvapivě velké číslo žen, konkrétně každá druhá, se však svěřilo s tím, že se cítí skvěle, když jednou za čas opustí domov nenalíčené, samozřejmě většinou o víkendu či ve dnech volna. Ještě větší počet žen (63 procent) by pak klidně na sociálních sítích zveřejnil svoji fotku bez make-upu.

Jen každá čtvrtá žena chodí nalíčená i doma, ale na druhou stranu 59 procent žen říká, že nosí make-up i do posilovny. Do práce by bez make-upu v žádném případě nešlo 74 procent žen a jen jedno procento se nelíčí vůbec nikdy.

Čtěte také: Led místo kosmetiky: Jak díky němu zkrásnět?

A jak dlouho ranní líčení vlastně trvá? Většinou 10 až 15 minut. Pětina žen dokonce tvrdí, že před zrcadlem nestráví ani pět minut. Jen dvě procenta žen přiznávají, že jim líčení zabere více než hodinu. 

Na druhou stranu návštěvami salonů krásy ženy evidentně příliš času neztrácí. Nadpoloviční většina do nich nechodí vůbec, 40 procent žen jen jednou za čas. Jedno procento žen chodí jednou měsíčně a pět procent každý týden.

Jak jste na tom vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete hezčí obličej? Upravte si obočí. Poradíme jak

Pozor na palmový olej: Číhá v jídle i v kosmetice

Nesnášíte pohyb? Víme, jak to překonat

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama