reklama

Nejhezčí prádlo nosí Pražáci, nejošklivější Ostraváci

V jakých částech země čeští muži nejčastěji nosí staré, ošklivé a roztrhané ponožky či spodní prádlo? A jací muži si naopak nejčastěji kupují nové spodní prádlo? Zjistěte, odkud pocházejí muži, kteří o sebe (nebo alespoň o svoje spodky) nejvíce pečují.

Foto: Isifa/Thinkstock

V jakých částech země čeští muži nejčastěji nosí staré, ošklivé a roztrhané ponožky či spodní prádlo? A jací muži si naopak nejčastěji kupují nové spodní prádlo? Zjistěte, odkud pocházejí muži, kteří o sebe (nebo alespoň o svoje spodky) nejvíce pečují.

Zdá se, že děravé ponožky a staré vytahané trenky jsou bohužel pořád standardem českých mužů.  Známá pravda, že muži neradi nakupují, platí u spodního prádla dvojnásob. V době internetu sice mají práci značně usnadněnou, ale stejně se mnozí nezdráhají natáhnout ponožku s dírou na palci nebo seprané slipy, které jim koupila maminka před deseti lety.

Z průzkumu internetového obchodu ChlapskáZásilka.cz vyplývá, že zájem o spodní prádlo se napříč republikou značně liší. Nejvíce spodků podle tohoto průzkumu kupují muži z Prahy, Brna a Středočeského kraje, kteří se mnohem víc starají o svůj vzhled. 

Kde je prádlo nesmrtelné?

Naopak spodní prádlo, které už by dávno mělo ležet v popelnici, najdeme nejčastěji ve skříních mužů z Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje.

Co se týče nákupů nového prádla přes internet, nejfrekventovanějším dnem je prý pondělí. Důvod?  "Přes víkend totiž manželka pere a pravidelně vyhazuje některé pravěké kousky. Tak pak v pondělí musím objednávat nové," postěžoval si jeden z respondentů výzkumu, Radek z Jeseníku.

Čtěte také: Módní hříchy mužů v létě: Špatné plavky a odhalená hruď

Nejčastější dobou nákupu nového prádla je pak ráno a večer. "Největší aktivitu zaznamenáváme ráno v devět hodin a pak v sedm večer. Tedy v době, kdy muže napadne vyměnit si trenky, ale jaksi není za co," říká Ondřej Macků, který kromě Chlapské zásilky pravidelně mapuje celý segment e-shopů s pánským spodním prádlem a kosmetikou pro muže.

Sobota, den krásy

Naopak kosmetiku si muži nejčastěji kupují v sobotu, konkrétně okolo páté hodiny odpolední, kdy se muži zajímají o svůj vzhled více než jiné dny. Chystají se totiž na párty nebo romantickou večeři s partnerkou a k vlastnímu údivu zjišťují, že jim zásoby kosmetiky docházejí.

"Zajímavé je, že zatímco z Moravskoslezského kraje chodí nejméně objednávek spodního prádla, právě z této oblasti muži berou enormní množství kosmetiky a parfémů," dodává na závěr Březina.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Tohle o vás prý prozradí váš účes. Poznáváte se?

Nahá Madonna: Táhne jí na šedesát, svléká se pořád

Victoria Beckham bojuje s AIDS: Prodává 600 svých šatů

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama