reklama
 

Nechte špeky ve vodě! 7 cviků do bazénu

Cviční ve vodě vás bude bavit, navíc získáte krásnou a vytvarovanou postavu.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Nebaví vás chodit, běhat nebo se potit v posilovně? Už jste někdy zkusili zbavit se nechtěných faldíků ve vodě? Těchto 7 cviků vám vytvaruje postavu snů a tuky zůstanou ve vodě!

Voda blahodárně působí na kůži, svalstvo a celkově zlepšuje kondici. Velkou výhodou je, že aqua aerobik nebo jednoduché cviky zvládnou lidé s vysokou nadváhou.

9 důvodů, proč cvičit ve vodě

Je několik důvodů, proč se vrháme pod hladinu a cvičíme. Kdo nezkusil, neuvěří, jak nás sice hezky nadlehčuje, ale zároveň je nekompromisní a nic nám nedá zadarmo! Proč cvičit ve vodě?

  • Studie prokazují, že tak 4x urychlíte redukci váhy.
  • Zvyšuje psychickou i fyzickou kondici.
  • Intenzivně prokrvuje pokožku.
  • Posiluje kardiovaskulární systém.
  • Efektivně tvaruje svalový aparát.
  • Cvičení je vhodné pro začátečníky i pokročilé.
  • Potlačuje celulitidu. (masáž)
  • Odlehčuje zatížení páteře.
  • Napomůže ke zlepšení hojivých procesů svalů, šlach, kostí a kloubů.

Náš tip: 7 chyb při cvičení - děláte je taky?

V jednu chvíli musí tělo zapojit řadu svalových skupin. Může za to nejen odpor a vztlak, ale hlavně nestabilní prostředí. Postava se rychle zpevňuje a tukové zásoby mizí, jako mávnutím proutku.

7 cviků pro dokonalou postavu

1) Jako první cvik, který se naučíte na aqua aerobiku jsou tzv. "osmičky". Postavte se do mírného rozkroku a ruce upažte s dlaněmi vpřed. Začněte s prsty u sebe opisovat osmičky. Dlaně vytváří odpor a velmi brzy se vám celá paže až po rameno hezky zahřeje a začne pálit. Vydržte kroužit alespoň 2 minuty, pak ruce volně položte na hladinu.

2) Následuje twist. Abyste tělo pěkně zahřáli, dejte nohy k sobě a ruce do pravého úhlu se zaťatými pěstmi. Nohama poskakujte vpravo a vlevo tak, aby trup šel vždy do protipohybu.

3) Stůjte na jedné noze, druhou zvedněte a pokrčte. Ruce připažte a snažte se vyrovnávat balanc. Následně nohu zanožte a ruce předpažte, pak nohu předkopněte a ruce dejte za záda. Střídejte tento pohyb v houpavém rytmu. Předkopnout, zakopnout. Vydržte alespoň 20x na každou nohu.

4) Nevěřili byste, jak je náročné poskakovat. Stůjte s rukama v upažení. Nejprve snožmo opatrně poskakujte asi 30 vteřin, abyste se zahřáli. Až se svaly dostatečně prokrví, vyskočte, pokrčte nohy a snažte se pod koleny tlesknout. Pak se vraťte zpět do rovné pozice. Opakujte alespoň 15x.

5) Postavte se do mírného rozkročení a ruce předpažte tak, aby byly těsně na hladině. Prsty neroztahujte od sebe. Nadechněte se a s výdechem napnuté ruce zatlačte pod vodu a dotkněte se stehen. Opakujte 25x.

6) Ruce dejte do pravého úhlu a na špičkách si několikrát oběhněte bazén, nejprve malé krůčky, pak zvedejte vysoko kolena směrem k bradě. Nezapomeňte pravidelně dýchat.

7) Stoupněte si ke kraji a obě dlaně položte na břeh, prsty směřují od vás, nadechněte se a s výdechem se zvedněte pomocí rukou nad vodu a chviličku vydržte ve vzpěru. Opakujte alespoň 15x.

Chcete si zacvičit doma? Pořiďte si tyto pomůcky

Aqua rukavice: Funkce je jasná. Jsou vyrobené z neoprenového materiálu a zvyšují odpor. (590 Kč)

Aqua činky: Zvyšují odpor. Jsou navržené speciálně pro efektivní a cílené posilování horní části těla. Díky nenasákavému porotenu jsou ideální pomůckou do vody.(590 Kč)

Nadnášecí pás: Aqua pás slouží ke cvičení v hloubce. Jeho tvar a design umožňují udržet stabilitu těla. Ideální pro běh. Délka pasu je nastavitelná. (550 Kč)

Vodní nudle: Jsou vyrobeny z pěnového materiálu a používají se jako pomůcky ke zvýšení odporu. Slouží k cílenému posilování horní a dolní části těla. Efektivně formují tělo, hlavně břišní svalstvo. Pomohou vám s kvalitním strečinkem. (140 Kč)

 

Plavete rádi? Zkoušeli jste někdy ve vodě cviky na posilování? Máte nějaké zajímavé tipy, jak si zacvičit ve vodě? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Krájení a vaření zeleniny: Těchto chyb se vyvarujte

10 chytrých triků, které usnadní každé líčení

10 zbytečností do vaší kuchyně. Které to jsou?


 

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama