reklama

10 chytrých triků, které usnadní každé líčení

Jak oživit vyschlou řasenku, jak zacházet s tužkou na oči, aby linky byly co nejpřesnější, jak natočit řasy, aby vydržely po celý den? Možná se budete divit, ale k dokonalému make-upu někdy stačí velmi málo...

Foto: Lancôme

Jak oživit vyschlou řasenku, jak zacházet s tužkou na oči, aby linky byly co nejpřesnější, jak natočit řasy, aby vydržely po celý den? Možná se budete divit, ale k dokonalému make-upu někdy stačí velmi málo...

Následující triky mají zabránit tomu, abyste se při líčení už nikdy nemusela vztekat, že vám to nejde, že vám to trvá, nebo že se vám drolí řasenka, protože vyschla. S oblibou je používají i profesionální vizážisté, takže si mezi nimi svého pomocníka jistě najdete i vy.

1) Když tužka na oči "nepíše"

Když vytáhnete tužku z kosmetické taštičky, skoro nikdy hned nekreslí. Abyste ji nemusela rozepisovat třeba na zápěstí, nahřejte ji nad plamínkem svíčky či zapalovače, přiložte ji těsně k rozpálené žárovce, nebo na ni aspoň několikrát dýchněte. Ona povolí a vaše linky budou za moment hotové.

2) Kouřové líčení za vteřinu

Víte, jak vypadá hashtag? Takhle: #. Nakreslete tento symbol na vnější polovinu pohyblivého víčka pomocí stínu v tužce, nebo tenkého štětečku, a poté klidně prstem jemně rozetřete.

3) Souměrné kočičí oči

Ráda byste nosila kočičí oči, tedy protáhlé oční linky, ale nedaří se vám je nalíčit rovně a souměrně? Vezměte si na pomoc čajovou lžičku. Její rovný konec přiložte těsně pod spodní řasy a linku udělejte podle ní jako podle pravítka. Tím si zajistíte, že linka bude mít na obou očích stejný sklon. Jestliže ji chcete i trochu vytvarovat a rozšířit, použijte její opačný konec, přiložte ho na horní víčko, opět těsně k řasám a zároveň ke konci linky, kterou už jste nalíčila. Oba body podél lžičky spojte, vzniklý trojúhelník vybarvěte a máte hotovo.

4) Když vyschne řasenka

Říká se, že byste řasenku neměla používat déle než tři měsíce, protože se v ní usazují bakterie. Někdy se ale stává, že vyschne ještě dřív. Pokud se vám to stane, jednoduše do ní kápněte pár kapek roztoku na kontaktní čočky. Ona zase obživne.

5) Aby se řasenka neobtiskla

Když už máte po ruce tu lžičku, zakryjte s ní horní víčko až k obočí, až budete nanášet řasenku. Párkrát zamrkejte a pak teprve lžičku odstraňte. Řasenka se určitě neobtiskne. Totéž můžete udělat i se spodními řasami.

Čtěte také: Jedlá soda: 10 způsobů, jak díky ní zkrásníte

6) Opravdu natočené řasy

Používáte kleštičky na řasy, ale stejně vám vydrží natočené jen pár vteřin a pak zase klesnou? Zkuste kovové kleštičky chvíli fénovat horkým vzduchem a pak teprve použít. Teplo řasy zafixuje mnohem lépe. Ještě než nahřáté kleštičky k oku přiložíte, nezapomeňte prstem zkontrolovat, jestli příliš nepálí, ať si tenkou kůži kolem očí neporaníte.

7) Opravdu husté a dlouhé řasy

Vyzkoušela jste už všechny možné řasenky, ale pořád nemůžete dosáhnout takového efektu, jaký byste si představovala? Ještě než nanesete řasenku, tak tenkým štětcem řasy přepudrujte. Řasenka ulpí na pudru a řasy budou vypadat delší i hustější. Jestliže nanášíte dvě vrstvy řasenky, pudr použijte mezi nimi.

8) Když rtěnka nedrží

Chcete, aby vám rtěnka vydržela déle, než jen na cestu do práce? Poté, co ji nanesete, překryjte pusu papírovým ubrouskem a přes něj rty přepudrujte. Ideální k tomu je bezbarvý pudr, který se zbarví až při kontatku s pokožkou. Doopravdy to funguje.

9) Dokonalé maskování

Pokud vás trápí kruhy pod očima, protože jdou tak špatně zakrýt, zkuste místo malých teček korektorem pod oko udělat celý trojúhelník, samozřejmě obrácený. Jeho základna bude kopírovat spodní okraj oka a špička může být klidně ve stejné linii, kde vám končí nos. Ideální k tomu je tekutý nebo krémový korektor, který musíte vždy perfektně rozetřít doztracena, aby trojúhelník nebyl vidět.

10) Konec mastné pleti

Máte mastnou pleť, a tak se vám neustále leskne obličej? Asi už víte, že papírové ubrousky ji vysuší jen na chviličku. Zní to sice trochu šíleně, ale mnohem lépe funguje papír, z něhož se vyrábí jednorázový kryt na záchodové prkénko.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 

Rozšířené póry: S věkem se zvětšují. Co na ně zabírá?

Nezapomínejte na péči po slunění: Opálení déle vydrží

8 zlozvyků, kvůli kterým předčasně stárneme

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama