reklama

Naučte se nosit českou módu: V březnu máte skvělou příležitost

Možná jste už zaznamenali, že se v redakci Žena.cz snažíme podporovat českou módu a místní tvůrce. Pokud je vám tenhle přístup blízký, ale nevíte, jak začít a koho si vybrat, čtěte dál.

Foto: MBPFW

Pokud už vás taky štve nakupování v konfekčních řetězcích, které střídají nabídku s šílenou rychlostí, která vás nutí mít neustálý pocit, že nemáte co na sebe a slepě pak podléháte trendům, možná byste se měli zastavit a věnovat pozornost takzvané slow fashion.

Na Chanel spousta z nás nemá peníze, a kromě toho se v Česku ani neprodává. Mnohem lepší je proto věnovat pozornost českým módním návrhářům, a to z mnoha důvodů. Podpoříte místní byznys. Budete originální. Budete přesně vědět, kdo vaše oblečení šije, nebo odkud jsou materiály. Navíc je tu možnost mluvit do toho, jak má váš budoucí kousek oblečení vypadat.

Jestliže jsou vám všechny tyhle důvody blízké, ale v české módě se moc nevyznáte, pak je načase začít sledovat pražský týden módy, respektive Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Patří k nejprestižnějším módním událostem na světě a dvakrát ročně představuje nové kolekce těch nejlepších designérů.

Kdo, kde a kdy?

Další vydání proběhne od 17. do 24. března, už podruhé v obchodním domě Kotva. Prostory obchodního domu ale využije zcela novým způsobem. Během čtyř přehlídkových dnů – od soboty 18. do úterý 21. března – svou tvorbu v Kotvě předvede 15 vrcholných osobností současné české oděvní scény, mezi nimi například Jakub Polanka, Petra Balvínová, Miro Sabo nebo Petra Ptáčková a čtyři nové talenty. Poprvé se tu představí Jan Černý nebo třeba Zdenka Imreczeova. Spolu s nimi představí své kolekce na sezonu podzim/zima 2017 i slovenská značka Nehera nebo gruzínští Situationist.

Kdybyste potřebovali ještě nějaký důvod, proč se sem vydat, těšte se na víkendový festival udržitelné módy Sustainable Fashion Day, autorské výstavy a prodejní akce v módních buticích a galeriích, módně-právní seminář, součástí bývá i skvělá dočasná kavárna - centrum Prahy se zkrátka v těchto dnech změní  na oázu módy a stylu.

Vstupenky už jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut. Podrobný program najdete na www.mbpfw.com, a všechny zajímavosti bude postupně přinášet i Žena.cz.

Mrkněte, jak probíhal minulý fashion week:

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama