reklama

5 nejlepších českých návrhářů podle Marti Maty

Minulý týden žila Praha módou, tedy všichni její fanoušci, a i já jsem se snažila zhlédnout maximum přehlídek, které se v rámci MBPFW uskutečnily.

Foto: Žena.cz

I když letní kolekce bývají z mého pohledu méně kreativní a zábavné než ty podzimní, (chybí mi doplňky a vrstvení), inspiraci na další rok jsem našla. Co mě bavilo?

La Formela

Tohle československé návrhářské trio nikdy nezklame, a pokud milujete design, v němž najdete propojení tradičních a avantgardních prvků, osloví vás právě tato značka. Osobně mě bavila hravost a spojení výrazných barevných odstínů s popruhy nebo pásky, které se prolínaly celou kolekci. Moje must have: červené crop kalhoty.

Alta Era

Designérské duo Alicia Declerc a Zhanna Belskava předvedlo promyšlenou kolekci oscilující na hraně retra a nové éry. Autorské potisky na látkách nešlo přehlédnout, a pokud bych si mohla vybrat jeden model, který bych zapojila do svého šatníku, byly by to košile s límečkem ve stylu 70. let. K džínám či oversize kalhotám prostě super.

Monika Drápalová

Návrhářka, která uspěla v Paříži a je pojmem české módy, vytvořila rozkvetlou ženskou kolekci, doplněnou dokonalým aranžmá čerstvých květin přímo na tělech modelek. Lehce hippie, vyjadřující ženskost a svobodu. Touha pořídit si dlouhé rozevláté šaty a pod ně nasadit sexy šortky s vysokým pasem mě prostě neopustila ani týden po přehlídkách.

Henrik Vibskov by the Room by Basmatee

Pro mě jednoznačně nejsilnější přehlídka pánských modelů dánského designéra, z nich část můžete koupit příští rok v obchodě The Room by Basmatee. Jednoduchá choreografie stojících modelů na mole dala vyniknout barevnosti, asymetrii a nadsázce. Zdá se vám to moc? Na cestě k jedinečnosti budete potřebovat odvahu a chuť. Díky za tuhle show, která mě přenesla z Prahy jinam. Po černé tunice s výraznou vázačkou a turbanu toužím! Je to unisex.

Jakub Polanka

Návrháře a showmana v jednom představovat nemusím. Na jeho přehlídky je narváno a stejně tomu bylo i teď, v garážích OD Kotva. Před začátkem přehlídky všem probíhalo v hlavě, zda Jakub dokáže posunout svoji tvorbu zase o kus dál... Stejně jako před půl rokem, i tentokrát se po mole prošly vedle modelek i polankovy múzy (ne)modelky a předvedly oversize styl, transparentnost, kalhoty inspirované montérkami a vrstvení. Po jemně pudrových a tělových tónech došlo i na pulzující polankovu elektricky modrou. Můj názor? Přestože Jakub vsadil na jistotu a nic tak šokujícího nepředvedl, vyplatí se mít Polanku v šatníku, protože je výrazným pilířem jakéhokoliv outfitu. Kdo umí, umí. Takže hlasuju pro oversize plášť. V khaki zelené.

Spojovací prvky na SS17?


Hlavně výrazně – pulzující barvy, kdy převládala modrá, červená a žlutá. Popruhy, lemy a pásky byly jasným znamením, na jaký detail se v sezoně SS17 zaměřit.

Be transparent – lehlé průsvitné tuniky, blůzy i koktejlky nás donutí zapracovat na svých křivkách. Možná.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama