reklama

Je tohle móda zítřka? Muži v ženských šatech na červeném koberci. Nosí krajky i sukně

Hranice mezi dámskou a pánskou módou se pomalu ztenčuje, módní průmysl vítá unisexové kousky, svět kosmetiky zase pánský make-up. Není divu, že slavní muži objevili kouzlo průsvitných látek, krajek i extravagantních šatů.

Billy Porter, nejznámější propagátor dámské módy na červeném koberci. Prohlédnout grafiku
Billy Porter, nejznámější propagátor dámské módy na červeném koberci. | Foto: Reuters

Pánské kousky v dámském šatníku jsou trendy, naopak na muže v tradičním ženském oblečení se pohlíží jako na kuriozitu. Přitom sukně a šaty vypadají na některých mužích tak úchvatně, že není důvod, aby tyto módní kousky nosily výhradně jen ženy.

Móda se každým dnem vyvíjí a pohled na muže v dámském oblečení časem nikoho nepřekvapí. Móda androgynního typu rozostřuje hranici mezi mužským a ženským stereotypem. Vstříc tomu vychází i dnešní trendy. Módní průmysl vítá unisexové kousky, svět kosmetiky zase pánský make-up. Dnes se už nikdo nediví, když žena nosí kalhoty nebo motýlka. Naopak muži jsou v dámském oblečení často kritizováni.

Za nejznámějšího propagátora dámské módy na červeném koberci považujeme zpěváka a herce Billyho Portera, který si vysloužil přezdívku "Muž v šatech".

Podívejte se na další muže v ženských outfitech.

reklama
reklama