reklama
 

Co o vás prozradí vaše oblíbené džíny?

Může výběr džínů souviset s vaší náladou a vaší spokojeností?

Foto: Isifa/Thinkstock

Aby na sebe některé firmy upozornily, zabývají se opravdu kdečím. Tentokrát například tím, jaké ženy nosí jaké džíny. Není ovšem na škodu o těchto souvislostech vědět – kdo ví, třeba vám jiný střih džínů konečně do života vnese víc spokojenosti...

Touto tematikou se skutečně zabývala britská agentura Qualtrics, cituje ji server Daily Mail. Zajímalo ji, jak výběr džín může ovlivňovat naši náladu. A prý skutečně může. Zároveň o nás vypovídá mnohem víc věcí než jen to, jestli jsme šťastné či nikoli.

Kašlete na trendy?

Nepodléháte trendům jako jsou vracející se zvony nebo boyfriend střihy a stále nosíte své oblíbené skinny? Pak jste podle výše zmíněných odborníků šťastnější než ženy s širokými nohavicemi. 

Na jednu stranu se tomu nelze moc divit, protože skinny džíny jakékoli postavě lichotí ze všech střihů nejvíce, takže si díky nim asi připadáte hezčí, a tím pádem můžete být i celkově spokojenější.

Na stranu druhou – co je to za život, když si nehcete vyzkoušet něco jiného a ani na víkend se nepřevlečete do mnohem pohodlnějších širších střihů?

Nezáleží spíš na postavě?

Jako vůbec nejšťastnější se pak popisují ženy, který nosí slim střih, což je ještě užší než skinny. Taková druhá kůže, kterou si mohou dovolit jen ty opravdu štíhlé ženy. Že by to tedy celé souviselo spíš s postavou, než se střihem džínů?

No nic, pojďme dál. Nositelky těsných džínů prý také mnohem častěji v letadle nebo jiném dopravním prostředku sedávají v uličce než u okénka, a také používají operační systém od Apple raději než Android.

Čtěte také: Chcete lepší postavu? Stačí obléknout správné džíny

Další "důležitou" informací, která z průzkumu vyplynula, je, že čím užší džíny nosíte, tím je pravděpodobnější, že kašlete na ekologii a netřídíte odpad. Těsné džíny také častěji nosí lidé z velkých měst.

Pro nás z toho vyplývá jediné: Třídit odpad bychom měli nezávisle na tom, co nosíme. A také si myslíme, že džíny mohou ovlivňovat naši náladu. Pokud nám sluší, cítíme se dobře, pokud nám moc nesedí, není to ono po všech stránkách.

Klíčem tedy je vybrat si ten správný střih, a řídit se při tom spíš svojí postavou než výsledkem průzkumu.

Je to jednoduché

Jak už jsme říkali - skinny džíny (které ovšem obepínají jen lehce, nikoli tak, že je vidět každý záhyb kůže) sluší všem. Zejména ženy typu hruška, tedy s širším pozadím, se mu často vyhýbají a raději volí zvonové nohavice, což je ovšem to nejhorší, co mohou udělat.

Když totiž naopak zvolí skinny džíny s vyšším pasem, zadek se opticky zmenší, nohy prodlouží a jejich postava získá příjemné tvary. Zatímco rozšířené nohavice jakékoli ženské tvary rozbijí, a tak se z vás stane jen neforemná krabice.

Čtěte také: Věčná džínovina: Jak ji nosit tuto sezónu?

Zvony by si naopak měly dovolit jen štíhlé ženy s dlouhýma nohama. Opticky totiž nohy zkracují. I proto se k nim doporučuje nosit podpatky – nohavice by pak ale měly končit až skoro u země, nikoli u kotníků.

A ještě jedna rada - pokud vás trápí krátké nebo široké nohy, nohavice nad kotníky lehce ohrňte - kotníky jsou totiž nejštíhlejší částí nohy, takže hezky vyniknou, a nohy navíc budou vypadat delší, což přece všechny chceme.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 filmů, které musí vidět každý módní nadšenec

Aby opálení hned nevybledlo: Jak se o něj starat?

Nemůžete zhubnout? Musíte se naučit jinak myslet

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama