reklama

Aby opálení hned nevybledlo: Jak se o něj starat?

Když už se pracně opálíte, je škoda, aby vám kůže za měsíc vybledla. Což se rozhodně stane, když se o ni nebudete náležitě starat.

Foto: Isifa/Thinkstock

Když už pracně získáte bronzovou barvu, je škoda, aby vám pokožka za měsíc zase vybledla. Což se rozhodně stane, když se o ni nebudete náležitě starat. Co tedy dělat, aby opálení vydrželo celé léto, a pokud možno ještě dlouho po něm? 

V první řadě je třeba na to myslet hned od začátku, nikoli až po návratu z dovolené nebo na konci léta. Proč? To vám vysvětlíme v několika následujících krocích, které vám zajistí bronz na opravdu dlouho.

Opalujte se pozvolna

Ne, neprotiřečíme si, skutečně platí, že čím pomaleji se opálíte, tím déle opálení vydrží. Naopak když vylezete na první sluníčko, bez použití ochranného krému na něm prosedíte celé odpoledne, spálíte se a budete se těšit jak rudá kůže zhnědne, budete už za pár týdnů zase pěkně bílá.

Mnohem lepší je opalovat se jen dohněda a červenou fázi přeskočit. Takto získaný hnědý odstín je zkrátka trvanlivější. Takže zpočátku léta nebo zkraje dovolené se poctivě mažte alespoň třicítkou, za pár dní strávených na sluníčku můžete přejít k patnáctce.

Hydratujte se

Opálená kůže se velmi ráda vysušuje, proto ji pravidelně vyživujte a hydratujte tělovým mlékem. Ideální je pořídit si také to, které je vyloženě určené po opalování, protože obsahuje speciální zklidňující složky, které zmírňují poškození pleti sluncem. Dnes se navíc prodávají také taková mléka, která slibují opálení udržet a prodloužit.

Kůže, která je hydratovaná, natřená mlékem nebo třeba olejem, a je tím pádem hezky lesklá, vždycky vypadá zdravější a snědější.

Nepodceňujte peeling

Jednou za týden proveďte jemný peeling celého těla. Rozhodně se nemusíte bát, že vám tímhle "obrušováním" opálení zmizí, ve skutečnosti je to přesně naopak. Zbavíte se suché kůže, a tím pádem opálení pěkně "vyleze". 

Čtěte také: VIDEO: Určitě se umíte natřít opalovacím krémem?

Navíc na takovou kůži budou lépe působit všechna vyživující mléka i ochranné krémy, protože účinným látkám nebudou v cestě bránit žádné odumřelé kožní buňky.

Pozor na chlor a solária

Pokud možno, vyhněte se bazénům s chlorovanou vodou, ale také soláriím a horké sprše. Všechny tyhle vlivy totiž kůži ještě více vysušují a urychlují její odlupování. 

Mimochodem, pleť zvyklá na solárium se potom na sluníčku opaluje jen velmi pomalu, tak dejte pozor, abyste se tou nezdravou "krabicí" zbytečně nepřipravila o přirozený bronzový odstín, který je vždycky hezčí než oranžová barva ze solária.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nemůžete zhubnout? Musíte se naučit jinak myslet

10 kosmetických vychytávek, které vám zpříjemní léto

Teď chutnají nejlíp: Které potraviny mají právě sezónu?

Stach: Nenechám si vzít radost ze života. Dnes jsem klidnější, věda nám dala řešení | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama