reklama

Co je stylovější? Elegantní černá versus nápadité barvy

Co ženě sluší víc? Oblečení v decentních odstínech, anebo je lepší, když se nebojí výrazných barev?

Foto: Diesel Black Gold

"Ty se těch barev teda nebojíš," přivítala svoji kamarádku blondýnka oděná do černých legín a šedého huňatého svetru. Její kamarádka zrzka měla červené kalhoty, zelené sako a pod ním fialový rolák, a opáčila: "No a co, lepší než být šedá myš."

Která z nich měla pravdu? Je lepší volit decentní odstíny, protože se na nich nedá nic zkazit? Anebo bychom měli chodit v barvách na důkaz toho, že máme odvahu a není s námi nuda? Odpověď zní: Jak kdy.

Když se podíváte do módního světa, na ty největší módní ikony, ale třeba i na hollywoodské herečky, zjistíte, že každý z nich se jednou (či víckrát) za čas někde objeví od hlavy až k patě v černé.

Černá módní uniforma

Takový Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších návrhářů současnosti, se prakticky v ničem jiném než v černém neobjevuje. Když má den, vezme si šedou. To samé třeba Angelina Jolie. Černá barva je v podstatě její uniformou a funguje na ní skvěle. Českou obdobou může být třeba Bára Nesvadbová.

Tito lidé a s nimi spousta dalších se nevyžívají v barvách, ale přesto byste o nich asi neřekli, že se oblékají špatně nebo nudně. Jak to dělají? Jejich oblečení je dobře padnoucí, zajímavé svým střihem, použitými materiály. A také doplňky. Karl Lagerfeld si ke smokingu vezme kožené rukavice, Bára Nesvadbová zvolí rudou rtěnku.

Barevná jako královna

Tím ale nechceme říct, že styloví lidé nosí jen černou. Podívejte se třeba na královnu Alžbětu. Ta si i na setkání s papežem vezme barevný kostým nebo květované šaty. Miluje barvy. Většinou nosí pastelové odstíny, ale klidně se oblékne i do fuchsiové. A vypadá skvěle, stále elegantně i dostatečně seriózně.

Jak to dělá? S barvami to nepřehání, umí je zkombinovat a v ideálním případě volí jen jednu. V té má potom vyladěný celý outfit včetně klobouku, jen boty a kabelku má černé, aby toho zase nebylo příliš. Zrzka z úvodu by si z ní měla vzít příklad.

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

Má sice pravdu v tom, že barevné oblečení je zábavnější a kreativnější, ale musí se to s ním umět. Když někdo pro barvy nemá cit, skutečně bude lépe vypadat v základních odstínech. Pokud by se ale přece jen zářivých barev nechtěl vzdát, doporučujeme třeba barevné boty, kabelku či velký náramek.

Platí zároveň to, že pokud se chystáte na nějakou váženou společenskou událost, a nepatříte zrovna mezi nejslavnější umělce ve městě, kteří si mohou dovolit cokoli, budou tmavší barvy lepší. Sázkou na jistotu pak budou ve chvíli, kdy si nejste úplně jistí dresscodem. V takovém případě si vezměte tmavou, kterou rozhodně nic nepokazíte.

Jaký je váš názor?

Jaká barva zabírá ve vašem šatníku největší prostor? A cítíte se lépe v decentním, nebo výrazném oblečení? A kde berete při oblékání inspiraci?

Podobné téma bude také námětem dnešního pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nehodlám jen uklízet a vařit. A proto jsem stále single

Psychologie na záchodě: Za zácpu může vaše povaha

Půjčila jsem nejlepší kamarádce 10 000 Kč. Chyba!

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama