reklama

Anna Wintourová povýšila na globální šéfku. Kolegové chtěli, aby naopak rezignovala

Anna Wintourová je jednou z nejvlivnějších žen v módním průmyslu. V úterý přišlo oznámení o jejím povýšení v nakladatelství Condé Nast, které vydává časopis Vogue.

Anna Wintour
Anna Wintour | Foto: Shutterstock

Nakladatelství Condé Nast, které vydává časopis Vogue, povýšilo jednasedmdesátiletou Annu Wintourovou jako první v historii na vedoucí globálního obsahu. Wintourová tak posílí svou dosavadní pozici v nakladatelství, pro které pracuje téměř 40 let. Toto oznámení přichází pár měsíců poté, co jedenáct spolupracovníků požádalo o její rezignaci kvůli diskriminačnímu chování. 

"Annino povýšení je pro nakladatelství klíčové. Anna je neustále napřed, co se týká propojování s novými publiky, a má schopnost mentorovat jedny z nejbystřejších talentů v tomto průmyslu. To z ní dělá jednu z nejvýznamnějších mediálních lídryní," řekl k jejímu povýšení CEO Condé Nast Roger Lynch. 

Wintourová působí v nakladatelství od roku 1988 jako šéfredaktorka americké Vogue a od roku 2019 jako poradkyně pro globální obsah, teď by měla dohlížet také na všech 25 světových vydání časopisu Vogue.

Tento krok souvisí s novou globální strategií nakladatelství. "Chceme zajistit globální konzistenci značky a nastavit napříč jednotlivými tituly jednotnou obsahovou strategii, vizi a tón," řekl CEO nakladatelství, které muselo kvůli finančním škrtům propustit tento rok stovky zaměstnanců. 

Annu Wintourovou přitom podle New York Times v říjnu nařklo osmnáct spolupracovníků z toho, že dává přednost zaměstnancům, kteří jsou "hubení, bílí a pochází z elitního prostředí", přičemž jedenáct z nich požádalo o její rezignaci. 

Tato reakce přišla jako odpověď na zářijové číslo americké Vogue s titulem "naděje", které reagovalo na rasové nepokoje v souvislosti se zabitím George Lloyda. Číslo poprvé v historii prezentovalo především afroamerické umělce, modelky a fotografy. Podle New York Times toto číslo, stejně jako interní e-mail, který šéfka Vogue rozeslala počátkem června, označilo několik zaměstnanců za pokrytecké. 

"Vím, že Vogue nepodnikl dostatečné kroky, aby vyzvedl a podpořil redaktory, spisovatele, fotografy, designéry a další tvůrce jiné barvy pleti než bílé. Udělali jsme také chybu, když jsme zveřejnili obrázky, které byly netolerantní nebo zraňující, a já za tyto chyby beru plnou zodpovědnost," napsala Wintourová v e-mailu, který rozeslala 4. června a kterým se podle kolegů chtěla jen zavděčit momentální náladě ve společnosti. 

Tragický osud vlastníků proslulé smíchovské vily. Otce i syna zavraždili nacisté | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama