reklama

Nejobávanější módní guru natáhla tepláky, ale jinak jde v 71 letech zásadně s trendy

Módní návrháři si ji předchází, stejně jako celebrity i aristokraté. Přezdívá se jí Železná lady i CEO celého světa módy. Obávanou módní kritičku ztvárnila ve filmu Ďábel nosí Pradu Meryl Streepová. Novinářka a šéfka amerického Vogue, kterou proslavilo mikádo s ofinou a velké sluneční brýle, oslaví 71. narozeniny.

Anna Wintourová v úterý oslaví již 71. narozeniny. Prohlédnout grafiku
Anna Wintourová v úterý oslaví již 71. narozeniny. | Foto: Reuters

Obávaná šéfredaktorka amerického módního časopisu Vogue a celosvětově uznávaná módní guru pochází z Londýna. A novinařinu se měla od koho učit, její otec byl totiž šéfredaktorem londýnského deníku Evening Standard.

Wintourová má ještě tři další sourozence, jeden z bratrů je novinářem v deníku The Guardian. O módu se začala zajímat již jako dospívající dívka a její rodiče ji v jejím záměru podporovali. Byla mimo jiné také stážistkou ve slavném londýnském obchodním domě Harrods. 

K módní žurnalistice přičichla poprvé v roce 1970, kdy se stala asistentkou módního oddělení v časopise Harper's Bazaar (tehdy se jmenoval Harper's & Queen). 

Po neshodách s novinářkou Georginou Hoggovou však britský magazín opustila a odjela do New Yorku se svým tehdejším přítelem Jonem Bradshawem, novinářem na volné noze. V roce 1975 začala pracovat jako juniorní módní redaktorka v newyorském sídle Harper's Bazaar. 

Ve Vogue je od roku 1985

Deset let nato, po působení v časopisech Viva, Savvy a New York, se v roce 1985 usadila na šéfredaktorské pozici britského Vogue ve vydavatelství Condé Nast. Ve vydavatelství, kde dodnes působí jako umělecká ředitelka pro několik časopisů. Stále však zůstává neodmyslitelně spjata s americkým Vogue.

Wintourová proslula svou prací a někdy kontroverzními postoji, ale také svým vzhledem. Od svých teenagerovských let nosí rovně střižené mikádo s ofinou. Kromě toho jí téměř nikdy nechybí velké sluneční brýle. Důvodem, proč je často nosí i v místnosti, je to, aby nikdo neviděl únavu nebo to, jak je zrovna naladěná. 

V úterý oslaví Anna Wintourová 71. narozeniny, do důchodu se ale stále nechystá. 

Podívejte se, jak šel čas s obávanou šéfkou a módní guru. 

reklama
reklama