reklama

10 důvodů, proč jít na pražský fashion week

Ve čtvrtek 1. září začíná nejen škola, ale i Mercedes-Benz Prague Fashion Week, na který jsme se těšili víc než na celé prázdniny. Chcete vědět proč?

Foto: MBPFW

Týden módy, to jsou krásné šaty, krásné ženy i krásní muži, spousta inspirativní módy nejen na přehlídkovém mole, ale i v ulicích. Je ale spousta dalších důvodů, proč kromě slavných fashion weeků v Londýně, Miláně, Paříži a New Yorku sledovat i ten pražský.

Oficiální pražský týden módy je sezónu od sezóny lepší, zábavnější, profesionálnější. Za vše hovoří třeba to, že ještě před pár lety se konal ve stanu, naposledy to ale už byly veliké filmové ateliéry na Strahově, předtím třeba skatepark na Štvanici. Letos je to ještě o něco lepší. 

Přečtěte si důvody, proč si redakce on-line magazínu Žena.cz rozhodně nenechá letní Mercedes-Benz Prague Fashion Week ujít. Startuje už 1. září a potrvá celý týden!

1) Originální prostory

Prostory na Strahově byly krásné, měly atmosféru, ale za taxíky jsme utratili majlant. Tentokrát to ale budeme mít blízko. Přehlídky se totiž konají v garážích obchodního domu Kotva. To je celkem cool, nemyslíte?

2) Filip Hrivňák

Na přehlídkové molo se tentokrát vrátí nejúspěšnější slovenský model Filip Hrivňák. Proč je to tak super? Kromě toho, že je to ultra fešák, je to také kluk, který má za sebou přehlídky značek Givenchy, Giorgio Armani či Dolce & Gabbana, kromě toho také titulku magazínu Vogue. Uvidíte ho na přehlídce Lukáše Macháčkem a bude hostem show Jakuba Polanky.

3) Nejsilnější módní program

Tři dny, 16 přehlídkových bloků, 20 domácích návrhářů a značek představí své kolekce na jaro a léto 2017. Mezi nimi přitom je jak známá značka Pietro Filipi, tak etablovaní návrháři jako Zuzana Kubíčková, LaFormela nebo Petra Balvínová, ale k vidění budou i modely začínající generace – svou přehlídku zde budou mít i studenti dvou ateliérů módní tvorby Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze – Ateliér designu oděvu a obuvi pod vedením Liběny Rochové a Ateliér módní tvorby pod vedením Pavla Ivančice.

4) Miro Sabo

Po jarní pauze se vrací i talentovaný, původem slovenský návrhář působící v Praze Miro Sabo, jehož show je na programu v neděli 4. září ve 12 hodin. Mimochodem, už jste četli náš rozhovor s ním?

5) Martina Špetlová

Ve světě aktuálně nejúspěšnější návrhářka českého původu Martina Špetlová, jejíž tvorba je zastoupena v luxusních obchodních domech Selfridges a Dover Street Market, začala své nejnovější kolekce na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představovat už před dvěma lety. Kolekce na sezónu jaro/léto 2017 bude uvedena v rámci speciálního programu magazínu Dolce Vita ve stylingu její módní ředitelky Marie Vedral Kohutik.

6) Jakub Polanka

V případě Jakuba Polanky je zcela na místě používat slovo show. Minule to byla téměř party plná hvězd a nemodelů, nápaditě přešitých outfitů, které všechny chceme mít doma, a skvělé hudby, během níž jste měli chuť se zvednout a začít tančit, nebo se přinejmenším za zvuků hitu z filmu Flashdance přidat do záveřečného defilé. I tentokrát Polanka celý program uzavírá, takže se určitě máme na co těšit. 

7) Večerní nakupování

Po vzoru zahraničních fashion weeků se letos začne i v Praze nakupovat. Na mysli tím máme speciální páteční akci s názvem Pařížská Harper's Bazaar Shopping Night. Od šesté do desáté hodiny večerní budou na obou koncích Pařížské ulice vstupní brány, na piazzetě před hotelem Intercontinental bude hrát Klára Vytisková v hudebním seskupení DJ Anche & Klara.

8) Světoví hosté

Čím dál víc důležitějších lidí přijíždí do Prahy kvůli fashion weeku. Dorazí módní redaktorka Caroline Gross a streetstyle fotograf Adam Katz Sinding z prestižního W Magazine. Své zastoupení tu bude mít i Nowfashion nebo WWD. Poprvé přijede českou módní scénu omrknout i šéfredaktor londýnského magazínu Schön! Raoul Kiel. Nové objevy do své kolekce přijede vybírat majitel pařížského showroomu Other/Wise Tomi Paul. Součástí program je show designéra Henrika Vibskova, který proslul svou výstředností.

9) Světoví vizážisti

Pražský fashion week je inspirativní nejen po módní stránce - o vlasy modelek a modelů se tu totiž starají světoví odborníci ze značky Kevin Murphy, kreativní make-up vymýšlí mezinárodní tým značky MAC.

10) Žena.cz

On-line magazín Žena.cz je poprvé mediálním partnerem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, a tak budeme mít všechny informace z první ruky. Pokud byste se tedy z nějakého důvodu na přehlídky nedostali, sledujte nás a o nic nepřijdete.

Pokud by vám to ale nestačilo, a chtěli jste modely vidět na vlastní oči, v úterý 6. září bude od 13 do 19 hodin pro širokou veřejnost otevřen Re-See Showroom by Nespresso v The Chemistry Gallery. K vidění tam budou úplně všechny kolekce pod jednou střechou.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama