reklama

Česko Slovenská SuperStar 2013

SuperStar je pěvecká soutěž, kterou můžete sledovat na české stanici TV Nova a slovenské TV Markíza. Do křesla porotců pro rok 2013 usedli Ewa Farna, Pavol Habera a Ondřej Soukup. Novou éru začínají také moderátoři Zorka Kepková a Roman Juraško.

Přihlášky a casting na SuperStar

Populární hudební reality show probíhá nejprve v podobě úvodních castingů. Ze všech přihlášených účastníků je vybrána stovka nejlepších. Po castingových kolech se soutěžící přesouvají do divadla, kde ve třech dílech předvádí svůj talent a pokouší se postoupit mezi finalisty. Na nacvičení svých písní mají vždy jen několik hodin.

Hvězdná pěchota SuperStar

O přízeň diváků i v roce 2013 bojuje také Hvězdná pěchota, která je sestavená z nejhorších zpěváků castingových kol. V minulosti se díky Hvězdné pěchotě proslavila například Anička "Dajdou" Gleisnerová nebo Ivan Kandráč.

Porota SuperStar 2013

První porotkyní je Ewa Farna. Devatenáctiletá zpěvačka, která se na českém hudební nebi pohybuje už od svých dětských let. Velké úspěchy slaví kromě České republiky také v sousedním Polsku.

Hlavním porotcem je Pavol Habera, populární zpěvák a frontman kapely Team, který novým talentům nedá nic zadarmo. S porotcováním v SuperStar už má několikaleté zkušenosti.

Trojici doplňuje Ondřej Soukup, jeden z nejúspěšnějších českých skladatelů a producentů, který dlouhodobě spolupracuje například s Lucií Bílou.

SuperStar na Facebooku

Každý divák se může stát fanouškem facebookové stránky pořadu a hlasovat o nejlepšího účastníka Hvězdné pěchoty a sledovat odkazy na SuperStar archiv a také má jako první možnost zjistit, kdo postoupí mezi finalisty Superstar 2013.

SuperStar - vítězové minulých ročníků

Česko Slovenská SuperStar 2013
Kdo vyhraje?
Česko Slovenská SuperStar 2011
Vítěz: Lukáš Adamec (ve finále s Gábinou Gunčíkovou)
Porota: Helena Žeťová, Rytmus, Pavol Habera, Gábina Osvaldová
Moderátoři:Tina a Leoš Mareš

Česko Slovenská SuperStar 2009
Vítěz: Martin Chodůr (ve finále s Miro Šmajdou)
Porota: Dara Rolins, Ondřej Hejma, Pavol Habera, Marta Jandová
Moderátoři: Leoš Mareš a Adéla Banášová

Česká Superstar 2006
Vítěz: Zbyněk Drda (ve finále s Davidem Spilkou)
Porota: Ondřej Hejma, Ilona Csáková, Eduard Klezla
Moderátor: Leoš Mareš

Česká SuperStar 2005
Vítěz: Vlasta Horváth (v duelu s Petrem Bende)
Porota: Michal Horáček, Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup, Eduard Klezla
Moderátoři: Laďka Něrgešová a Petr Holík

Česká SuperStar 2004
Vítěz: Aneta Langerová (ve finále se Šárkou Vaňkovou)
Porota: Ondřej Hejma, Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup, Milan Herman
Moderátoři: Laďka Něrgešová a Ondřej Brzobohatý

Historie SuperStar

SuperStar byla vytvořená v Británii původně pod názvem Pop Idol. V České republice jsme ji mohli poprvé sledovat v roce 2004. Historicky první vítězkou se stala Aneta Langerová. Několik ročníků fungovala paralelně Česká a Slovenská Superstar. Poslední tři ročníky probíhá soutěž společně.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama