reklama
 

Magie svíček

Podle historiků můžeme datovat vznik svíček do 4. století před naším letopočtem, za místo jejich vzniku bývá označován Egypt. Jejich tehdejší podoba ovšem neměla s tou dnešní nic společného, vyráběly se převážně z hovězího loje a rostlinných tuků.

Foto: iStock

Staří Řekové svíčku vylepšili přidáním knotu, ovšem dnešní "voskovou" vizáž získala až někdy kolem roku 1200 našeho letopočtu.

Svíčky jsou nezbytnou součástí různých magických rituálů a kouzel, dokonce i mnohá náboženství si nedovedou představit své obřady bez rozsvícených svíček. Jejich úloha v magii je nezastupitelná, posilují účinky kouzel a rituálů, mají ochrannou funkci a lze je používat také k samotnému věštění, ať už z plamene či z vosku litého do vody.

Jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují účinnost použití svíčky v magické sféře, je barva svíčky. Mezi univerzální patří bílá barva, používáme ji vždy, když nemáme po ruce svíčku v požadované barvě anebo když potřebujeme extra porci duchovní ochrany. Při kouzlech týkajících se lásky a vztahů je nejvhodnější červená barva, pokud potřebujete posílit své zdraví a získat peníze, vyberte si zelenou svíčku. Fialová slouží k posílení vašeho karmického pochopení, hnědá zase k posílení sebevědomí. Žlutá působí na váš intelekt a také přivolává krásu, modrá uklidňuje psychiku.

Neméně významné mohou být také tvary svíček, kulaté svíčky upevňují rodinná pouta, čtvercové realistickou mysl a tělesné zdraví a trojúhelníkové jsou vhodné pro obnovení životní energie, sexuality a plodnosti. Svoji roli hraje také vůně svíčky, například vůně máty působí na snížení stresu.

Potřebujete-li najít novou lásku, vyzkoušejte kouzlo na její přivolání. Vezměte červenou svíčku, nejlépe s vůní růže, a v polovině do ní vyryjte srdce. Svíčku zapalte a odříkejte následující motlitbu: "Bozi a bohyně lásky, prosím, vyslyšte mou prosbu. Už nesmírně dlouho kráčím po stezce osamění a samota mě tíží. Potřebuji lásku, aby mi obohatila život. Pomozte mi najít tu pravou osobu a přiveďte ji ke mně. Kéž se tak stane." Nechte svíčku hořet, dokud neshoří také obrázek srdíčka, pak ji sfoukněte a nechte kouř, aby vaše přání odnesl až k nebesům. Pak můžete očekávat, že konečně potkáte toho pravého.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama