reklama

Typologie osobnosti podle oblíbené barvy

Barvy jsou všude kolem nás, žijeme neustále obklopeni rozsáhlým spektrem barev a bereme to jako naprostou samozřejmost. Napadlo vás někdy, jaké by to asi bylo, kdybychom se jednou ráno probudili a svět byl náhle černobílý jako ve starých filmech?

Foto: iStock

Zřejmě bychom všichni zesmutněli, naše starosti by nám rázem připadaly tíživější a naše radosti méně zářivé. Barvy mají v našem životě dalekosáhlejší význam, než jim mnohdy sami přisuzujeme. Nejkrásnější barvy nám nabízí příroda, ale ani chemický průmysl za ní příliš nezaostává - u každé jednotlivé barvy existuje tak široká škála odstínů, že nám z toho až oči přecházejí, záleží jen na nás, který zvolíme…

My se dnes zaměříme na to, co některé naše nejoblíbenější barvy vypovídají o naší osobnosti.

Bílá - jste pravděpodobně lidmi s mimořádnou intuicí a moudrostí, která daleko předchází váš fyzický věk. Jste humanitárně založení a idealističtí.

Žlutá - máte rádi společnost, jste otevření a tvořiví. Nechybí vám empatie a pozitivní myšlení, naopak můžete někdy pociťovat nedostatek motivace.

Oranžová - dostali jste do vínku pořádnou porci taktu a diplomacie. Jste veselí a ohleduplní, díky svojí nadměrné senzitivitě býváte často velmi zranitelní. ervená - rádi fyzicky pracujete. Můžete být značně vášniví a často špatně ovládáte své emoce, zvláště pro své sklony k vůdcovství.

Modrá - jste nejspíše nadšenými jedinci s živou povahou, pro něž je život velikou šancí na změnu a různorodost. Vaše životní moto zní: učit se, rozumět a znát. Zelená - jste prakticky založení, klidní, mírumilovní a trpěliví. Nezřídka býváte obdařeni léčitelskými schopnostmi - vyzkoušejte to a uvidíte.

Fialová - byli jste obdařeni nesmírnou intuicí a oduševnělostí. Pozor ale na jistou nadřazenost - schopnost chápat tajemství života nás automaticky nečiní lepšími.

Růžová - jste poměrně materiálně založení, vaše povaha má spíše konzervativní charakter.

Hnědá - držíte se spíše při zemi, rozhodně netoužíte po tom, že byste vzlétli k výšinám. Jste praktičtí a trpěliví, dokážete být ale také nesmírně tvrdohlaví.

Město duchů na Urale. Žilo tu 30 tisíc lidí, teď si ho příroda bere zpátky | Video: Rádio Svobodná Evropa
reklama
reklama
reklama