reklama

Keltská magie

Abychom lépe pochopili, na jakých principech keltská magie vlastně funguje, musíme se podívat do historie. Ačkoli odborníci prohlašují, že keltské (druidské) systémy pocházejí z Irska, Británie nebo Walesu, ve skutečnosti staří Keltové sídlili na území střední a západní Evropy (včetně ČR), které zahrnovalo i uvedené oblasti.

Foto: iStock

Měli obdivuhodné vědomosti o energii, která vychází ze stromů, ze země anebo ze zvláštních kamenů. Znali a používali léčivé a kouzelné účinky rostlin a kamenů. Keltové založili svou magii na pohanském náboženství, které oslavuje bohyni Velkou Matku, ale zároveň také - na rozdíl od jiných náboženství - stejnou měrou uznávali i její další mužské kolegy.

Magie v praxi

Keltové spojili magii se svým každodenním životem, protože věřili, že jsou zodpovědní za vylepšování svého bytí jakýmkoli dovoleným způsobem. Magické znaky často zdobily jejich šperky, oděvy, obydlí anebo třeba zbraně, což mělo zahánět kletby a pohledy nepřátel. Magii provozovali prostřednictvím obřadů na oslavu svých četných božstev či jednoduchých rituálů s praktickým využitím. Pro Kelty bylo důležité, aby kouzla měla dopad na všední život, aby dokázala vyvolat změny v materiálním světě, což se jim podle některých případů zdokumentovaných v literatuře i dařilo.

Návrat dávných technik

Pro svou jednoduchost a blízké sepětí s přírodou se keltská magie dočkala své obnovy i v současném přetechnizovaném světě, její principy převzalo například pohanské čarodějnické náboženství zvané Wicca. Wiccané však nejsou jediní, kteří tuto přírodní magii provozují, některé její postupy využívá také řada moderních léčitelů, bylinkářů a věštců.

Využití keltské magie v běžném životě

A v čem vám může keltská přírodní magie pomoci? Prakticky ve všem, její záběr je nesmírně široký. Hledáte lásku nebo jste ji už našli, ale neumíte si s ní poradit? Chtěli byste dítě nebo je už máte, ale nerozumíte si s ním? Chybí vám peníze, žijete doslova v chudobě? Jste nemocní a klasická medicína je v koncích? To vše jsou situace, které vám pomůže vyřešit účinné kouzlo. A pokud nevíte, na koho se obrátit, nevadí, na trhu je k dispozici dostatek kvalitní literatury, která nabízí návody, jak si takové kouzlo můžete "vyrobit" v klidu domova sami, stačí vám pouze víra v úspěch a správné ingredience.

Levínský: Nakažených je až 400 tisíc. Promořování nefunguje, nemocnice ho nepřežijí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama