reklama
  • Wiki
  • Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je lékařský zákrok odstraňující mimo jiné tzv. „Lymfatický otok“ (lymfedém). Nejčastější dnešní příčinou tohoto problému je odstranění a ozařování lymfatických uzlin při operacích prsu (lymfedém horní končetiny), při operacích v oblasti pánve (lymfedém dolní končetiny) a v oblasti hlavy a krku (lymfedém krku a obličeje). Další příčinou potíží mohou být opakované záněty cév a lymfatických uzlin. Cévy jsou při něm zahlcovány látkami, jež systém neumí přirozeně odbourávat. Výsledkem postupně se rozvíjejícího problému může být i tzv. „sloní nemoc“, kdy končetina oteče do naprosté obludné a nehybné podoby.
Jiným využitím lymfodrenáže je prosté odstraňování celulitidy nebo toxických látek. Samotná lymfodrenáž existuje jednak v manuální, jednak v přístrojové podobě. Přístrojová lymfodrenáž spočívá v tlakových vacích pokrývajících části pacientova těla. Ty jsou vystaveny sérii tlakových pulzů a přístroj tak působí stejně jako svalová pumpa.

Na tomto principu je založeno několik různých technologií – patří mezi ně Slide Styler, Body Staler nebo Lymfoven.
Celulitida, ať již nabraná kvůli přejídání nebo hormonálním problémům ustupuje nejméně po deseti procedurách dlouhých 30-60 minut.
Významnou technologii tvoří sám pro sebe Catapult Bodystyling - ten místo tlaku používá stimulační proud. Manuální lymfodrenáž je masáž svalů prováděná mírným a pozvolným hnětením. Každá z těchto metod se zdá být poměrně bezpečnou a v krizových případech nutnou procedurou.

Související články

reklama
reklama
reklama