reklama

Léčení pomocí barev

Zatímco v minulém článku jsme se zabývali typologií osobnosti podle vaší nejoblíbenější barvy, dnes se zaměříme na použití barev při různých léčebných terapiích.

Foto: HKK

Určitě nám dáte za pravdu, že ve vás různé barvy vyvolávají různé pocity, například zelená vás uklidní, jste-li rozčilení, červená naopak přiměje k aktivitě, jste-li v útlumu. Pokud vám pohled na některou barvu přivodí negativní myšlenky, vyhněte se jí, protože vám zcela evidentně škodí.

Jakým způsobem lze provádět barvovou terapii? Máte několik možností, jak můžete sami využít barvy pro léčení. Za prvé, můžete si doporučeným odstínem vymalovat místnost, v níž spíte. Za druhé, pořiďte si co nejvíce oblečení v této barvě. Za třetí, velmi účinná je fototerapie barevnou žárovkou. Za čtvrté, jezte jídlo v odpovídající barevné kombinaci. Za páté, umíte-li meditovat, věnujte denně několik minut tomu, že si budete představovat proud barevného světla, který vás obklopuje a léčí.

A která barva je pro vás ta nejvhodnější?

Bílá - používejte ji pro zmírnění vašich životních strastí, při ztrátách energie a při virových onemocněních. Posiluje účinky ostatních barev.

Černá - rychlé načerpání energie, magická síla. Na fyzické úrovni odstraňuje škytavku a stabilizuje páteř. Má ochranné schopnosti.

Červená - je vhodná při jakýchkoli těžkých nemocech, zejména úrazech, posiluje plodnost.

Oranžová - především při depresi a citovém ochromení. Podporuje trávení, je doporučována při oslabení svalové soustavy.

Žlutá - podporuje paměť, je to barva intelektu. Lze ji také využít při depresích - pomáhá obnovit chuť do života. Harmonizuje trávicí soustavu.

Zelená - velmi dobře funguje při vyčerpanosti, bolesti hlavy a vysokém krevním tlaku. Uklidňuje, je barvou regenerace.

Modrá - vykazuje velmi dobré účinky u dětí. Vzbuzuje optimismus, fyzicky působí při křečích, potížích se štítnou žlázou a spáleninách.

Fialová - posiluje schopnost meditace, odbourává stres, na fyzické úrovni zbavuje tělo škodlivin a zesiluje jeho schopnost vstřebávat minerály.

Vínová - ideální barva, chcete-li zhubnout. K dalším účinkům patří zmírňování negativních emocí a frustrací.

Růžová - podporuje hormonální systém, velmi dobře účinkuje proti nevolnostem v těhotenství.

Macaulay Culkin se vyjádřil k odstranění Trumpa v Sám doma 2. Podpořil bizarní nápad | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama