reklama

Led místo kosmetiky: Jak díky němu zkrásnět?

Jak využít chladivý efekt ledu na maximum a získat tak krásnou pleť?

Foto: Isifa/Thinkstock

Ty nejúčinnější prostředky pro krásnou pleť často máme doma, nic nás nestojí, a přesto je vůbec nepoužíváme. Jedním z nich je i obyčejná kostka ledu. Jak využít její chladivý efekt na maximum?

Všechny krémy jsou sice fajn a hezká pleť se bez nich neobejde, ale kostka ledu funguje jako rychlá a účinná první pomoc. Existuje hned několik způsobů, jak ji zařadit do svých pečujících rituálů:

1) Pod make-up

Možná jste už i vy zjistila, jak důležité je pod make-up nanášet nejen péči, ale i takzvaný primer, nebo chcete-li, podkladovou bázi. Make-up pak lépe k pleti přilne a navíc déle drží. Jestli se vám ale nechce utrácet za další produkt, zkuste primer nahradit kostkou ledu.

Nepřejíždějte jí ale obličej dlouho, aby se nezačal příliš roztékat a všechna péče se vám nesmyla. Výhodou tohoto "podkladu" je i to, že si skvěle rozumí s jakýmkoli krémem a make-upem, a ty se potom nedrolí, což může být častý problém při výběru klasické podkladové báze.

2) Na póry a akné

Pokud se kvůli rozšířeným pórům vyhýbáte bližšímu pohledu do zrcadla, vyzkoušejte led. Jeho působením se póry pěkně stáhnou a zmenší, a to samé platí i o jemných vráskách. 

Led však pomáhá i na akné. Přinejmenším dokáže celkem rychle zmírnit začervenání, což oceníte, obzvlášť pokud se pravidelně "rýpete" v obličeji v tu nejméně vhodnou chvíli a pak vyrážíte ven s červenými mapami na tvářích. Led mimochodem také pomáhá minimalizovat jizvy, které po pupíncích zůstávají.

Led přitom nemusíte používat jen rádno, ale klidně i večer. Obalte pár kostek ledu do papírových ubrousků a před spaním si u udělejte menší masáž obličeje.

3) Na oteklé oči

Šla jste spát pozdě, vstávala brzo a na vašich očích je to znát? Zdobí je nafouklé pytle nebo tmavé kruhy? Ještě lépe než led z čisté vody na tohle zabere, pokud necháte zmrazit zelený čaj. Ledovou čajovou kostku potom obalte do bavlněné látky a jemně masírujte oční okolí.

Čtěte také: Proč vlasy s věkem mění barvu a šednou?

Existuje ještě jedna varianta ledového řešení oteklých očí: Nechejte zmrazit mokrý odličovací tampon, případně jej místo vody namočte do čaje, a až bude potřeba, vyndejte ho z mrazáku a použijte jak obklad.

4) Na obočí

Jestli nesnášíte trhání obočí podobně jako Joey Tribiani, nejprve jeho okolí pořádně naledujte a pak teprve začněte trhat. Chlad totiž kůži znecitliví, a tak to nebude tolik nepříjemné. Nebude vás to bolet, nebudou vám slzet oči, a navíc pak kůže nebude tolik červená.

5) Po opalování

Až se zase (i přes všechny naše moudré rady) spálíte na sluníčku, znovu pomůže i kostka ledu. Jestli chcete tenhle trik dovést k dokonalosti, ještě před zmrazením vodu zmixujte s přípravkem po opalování. Spálenou kůži pak ledujte tak dlouho, až se vám kostka rozpustí v rukou a poopalovací krém se vsákne do kůže.

6) Pro zdravou barvu

Jestli bojujete s našedlou a nezdravě vypadající pletí, zkuste tohle: Nechejte zmrazit čerstvě vymačkanou šťávu z pomeranče a touto speciální kostkou ledu potom asi minutu přejíždějte po celém obličeji. Jednak tím podpoříte cirkulaci krve, jednak tím kůže získá zdravý lesk a barvu a zbaví ji to toho nepěkného šedivého odstínu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co s vámi udělá každodenní šálek kávy?

10 důvodů, proč používat opalovací krém. A začít hned

Sbohem, celulitido: Naučte se účinnou tuina masáž

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama