reklama

Proč chodit na kosmetiku? Budete mít krásnější pleť i více energie

Toužíte mít krásnější, projasněnou a vyhlazenou pleť bez vrásek? Vsaďte na pravidelné návštěvy kosmetických salonů. Máme pro vás tip.

Foto: iStock

V jakém věku a jak často bychom měly začít chodit na kosmetiku? A podle čeho bychom si měli vybírat kosmetický salon, ve kterém se budeme cítit dobře?

Francouzky chodí na kosmetiku každý měsíc od patnácti let, protože jejich matky a babičky razí heslo, že krásná pleť je ta zdravá, vyživená a šťavnatá a až potom přichází na řadu líčení.

Pečovat o pleť od pětadvaceti

Češky tohle poznání v krvi nemají, takže začínají před čtyřicítkou a ještě k tomu nepravidelně. Přitom ideální věk  je  o patnáct až deset let dříve s každoměsíční pravidelností. Možná by se pak řada žen díky tomu vyhnula předčasným aplikacím botoxu. A podle čeho vybírat kvalitní salon? Uvědomte si, co od kosmetiky požadujete, jakou máte pleť a jakým způsobem se o ni musíte starat. Od toho všeho by se měl odvíjet výběr salonu podle vašeho gusta. Určitě dejte na doporučení kamarádek a známých, všímejte si recenzí na Internetu, brouzdejte po sociálních sítích. Třeba tak, jak jsem to udělala já v případě kosmetiky Inlight, která mě zaujala svým složením.

Když jsem si na Instagramu všimla herečky Anny Geislerové a její posedlostí bio kosmetikou Inlight, říkala jsem si, že zase nějaká známá osobnost kvůli reklamě něco ráda zveličí. Nicméně nedalo mi to spát. A protože já jsem zase posedlá objevováním nových kosmetických značek a jejich účinků, a protože jsem taky ekzematik, lákala mě představa, co by produkty této značky udělaly s mou problémovou kůží. A pak jsem se jednoho dne do salonu OliOla, který jako jediný u nás s kosmetikou Inlight pracuje. 

Inlight: 100% příroda

Hned zkraje návštěvy jsem dostala základní a potřebné informace o produktech této značky: Bio kosmetiku Inligh ručně vyrábí lékař, homeopat a bylinkář doktor Mariano Spizia čistě z blahodárných bylin a olejů. Bio balzámy jsou určené pro všechny typy pleti, včetně té citlivé a problematické. A pak se šlo "na věc".

Hydratace, čistění a masky

Byl to tak trochu obřad: Kosmetička Olga Svobodová mi vmasírovala po celé ploše obličeje čistící balzám ( Konečně mi nikdo nečistí pleť tak, že mi napařuje póry a pak je brutálně vymačkává, takže člověk leží se zataženou zadnicí a ani nedýchá). A potom začalo "maskování". Masky se zapracovávají do kůže a nechávají působit dvacet minut. Následuje dvacetiminutová masáž obličeje, krku a dekoltu Inlight balzámem. Všechno se pak obličeje setře mokrým teplým ručníkem a nanese se druhá maska, která se nechala působit opět dvacet minut. Na konci procedury je pleť ošetřena balzámem. 


Bezprostředně po ošetření jsem se cítila navždy mladá a tak nějak jiná, "vyklidněná". A co bylo na tom všem poznání nejdůležitější? Moje kůže dostala obrovskou vzpruhu a výživu.  Nutno dodat, že dlouhotrvající. Nejhorší na tom všem je skutečnost,že si na produktech a ošetření Inlight vytvoříte závislost, čili chcete to zas a znovu.  Takže mi nezbývá než zkonstatovat, že Anna Geislerová opravdu ví…

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama