reklama

Vyzkoušeli jsme: Co zaručeně probere unavenou pleť?

Jarní únava u nás zpravidla trvá až do léta, a projevuje se to i na naší pleti. Vyrazili jsme proto vyzkoušet dvě procedury, které by ji měly řádně hydratovat, vyživit a dobít energií.

Foto: Shutterstock

Hledáte ošetření, které vaší unavené pleti vrátí život? Dvě následující doporučujeme jednak v případě, že máte před sebou důležitou událost, při které chcete vypadat krásně, mladě a svěže, ale rovněž jako účinnou prevenci.

Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži:

Adéla a hydratační a vyhlazující ošetření v Biologique Recherche

Na úvod přiznám, že moje pleť nepotřebuje jen jarní vzpruhu, ale nejlépe celoroční. Proč? Můžu si za to sama. Nepatřím k ženám, které si na sebe ráno i večer nanáší krémy (a ještě jim to dělá radost). Nechápejte mě špatně, tyto ženy obdivuji a z celého srdce jim jejich krásnou a zářivou pleť přeji. Pro mě ale zatím zůstatá tento rituál skrytý a jen doufám, že jednou budu tak svědomitá, abych si na obličej byla schopná nanést něco jiného než jen make-up. 

Proto, když jsem šla na ošetření do karlínského salonu Biologique Recherche, kam jsem si už delší dobu přála zajít, měla jsem trochu strach - jako když jdete třeba na kontrolu k zubaři o rok dva později, než byste měli. Bylo mi jasné, že kosmetička ihned pozná, jak svou pleť zanedbávám. Zároveň jsem ale byla zvědavá, co mi o mé pleti, které za celých třicet let stále ani trochu nerozumím, řekne. A musím říct, že jsem se svěřila do těch pravých rukou i kosmetického salonu. 

Celá procedura měla tři fáze: vyhodnocovací, inicializační a ošetřující. Během všech kroků se na pleť nanáší nejvyšší koncentrace rostlinných, mořských a biologických výtažků. Nejdůležitější krok je už ten první - samotné odlíčení a diagnostika pleti. Při té se pleť připravuje a čistí, aby se obnovily přirozené funkce pleti, hlavně její hydrolipidový film. Nečistota a odumřelé buňky se postupně odvádějí na povrch, kde jsou odstraněny. Po odstranění make-upu, jemné exfoliaci je pleť připravená na ošetření. Pak přišla dokonalá masáž, která měla mimo jiné za cíl rozpohybovat lymfu, a tím rychleji vyloučit toxiny. 

Po diagnostice mi majitelka kosmetického salonu Jaroslava Valentová doporučila boostrové neboli nádstavbové ošetření Le Soin Lissant, které je hluboce hydratační ošetření proti stresu, pleť vyhladí a zjemní vrásky, pokožka je díky technikám vymodelována a zjemněná a celkově by mělo revitalizovat a znovu aktivovat buněčný metabolismus, tím pádem zpomalit proces stárnutí. Poslední, tedy třetí fází, bylo samotné ošetření. Jeho cílem je důkladná obnova pleti a aktivace regeneračních vlastností a hlubších struktur pleti.

Na závěr musím říct, že moje pleť po ošetření vypadala přesně, jak bych si ji představovala každý den. Znovu získala energii, vitalitu, jas a barvu. Je vyhlazená, hydratovaná, zpevněná a zářivější. Jsem připravená na léto a jeho zátěž. I na to o sebe konečně začít dbát. Když totiž zjistíte, jaký má vaše pleť potenciál, nebudete už chtít polovičatý stav. 

Zdenka a kyslíková mezoterapie v Bomton Jalta

Obvykle bývám téměř celoročně bledá jako stěna, ale tentokrát jsem v lednu u moře a v únoru na horách trochu chytla barvu, a nevypadala tak úplně jako mrtvola. Moje pleť však i přesto byla unavená, mdlá, bez života. Potřebovala rozzářit a dodat šťávu. V Bomton Jalta mi proto doporučili kyslíkovou terapii.

Každé kosmetické ošetření si (narozdíl od masáží, kdy pokaždé mrznu) dokonale užívám a odcházím spokojená, protože odpočatá. Ne vždy je ale ten efekt vidět i na samotné pleti. Tentokrát to však skutečně stálo za to. Když jsem se po devadesátiminutové proceduře podívala do zrcadla, vypadala jsem báječně (skvělé to o sobě jednou za čas říct, běžte si to zkusit!).

Přestože zcela nenalíčená, vypadala jsem svěže, mladě, zářila jsem. Jako bych se vrátila z dvoutýdenní dovolené. A stejný wow efekt trval ještě pár dní. Ocenila jsem také to, že jsem po ošetření nebyla zbytečně mastná, což se často stává, a v důsledku toho se mi zanesou póry. Tentokrát však nic z toho neproběhlo, přestože mi kosmetička na pleť nanesla hned několik různých přípravků.

Po odlíčení přichází vacupresová stimulace, která uvolňuje lymfu obličeje, což má právě za následek rozjasnění, a také to podporuje přirozenou tvorbu kolagenu, který má na starost pružnost pleti. Následuje nejdůležitější část, a sice samotná mezoterapie titanovým válečkem. Jde o drobné, mikroskopické vpichy speciálním válečkem, které lehce naruší pleť, aby dále nanášené produkty měly intenzivnější účinek. Kosmetička mě varovala, že poté můžu mít pleť zarudlou, ale nepozorovala jsem pak na ní vůbec nic. Po válečku je na řadě biologický peeling a poté zapracování aktivní ampule pomocí vstřikování kyslíku. Pak si ještě užijete masáž obličeje, krku a dekoltu a závěrečnou masku, během níž vám tu ještě opečují ruce. 

reklama
reklama
reklama